Економіка ТЕХОБСЛУГОВУВАННЯ БУДИНКОВИХ ГАЗОВИХ СИСТЕМ: БАЧЕННЯ СПІЛЬНОТИ!

ТЕХОБСЛУГОВУВАННЯ БУДИНКОВИХ ГАЗОВИХ СИСТЕМ: БАЧЕННЯ СПІЛЬНОТИ!

612
0

Учасники спільноти “ПроОСББ” в рамках підготовки до Х Всеукраїнського форуму ОСББ обговорили та сформулювали своє бачення того, як має бути вирішене питання технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових систем. Запропонований підхід підтримала більшість учасників відповідної робочої групи з підготовки резолюції Форуму та представники ресурсних центрів з підтримки ОСББ з усіх регіонів України. Сподіваємося, що ця позиція буде підтримана учасниками Х Всеукраїнського форуму ОСББ, а також народними депутатами України при підготовці змін до законодавства.

Позиція спільноти ПроОСББ щодо технічного обслуговування (ТО) внутрішньобудинкових газових систем:

Здійснення ТО є запорукою безпеки та безперебійності газопостачання. Природний газ в будинок може подаватися лише за умови належного ТО.

Необхідна “базова” модель, яка повинна запрацювати в будь-якому багатоквартирному будинку в силу закону та не вимагатиме додаткового волевиявлення сторін і не залежатиме від форми управління будинком.

Базовою в силу закону має бути така модель:

  1. договір укладається з оператором ГРМ  напряму з кожним окремим власником квартири/нежитлового приміщення;

  2. договір є публічним договором приєднання, згідно з типовим, затвердженим Нацрегулятором;

  3. ціна договору визначається оператором ГРМ самостійно в межах граничної ціни, встановленої Нацрегулятором;

  4. межі відповідальності оператора ГРМ за ТО внутрішньобудинкової системи – від зовнішньої поверхні стіни будівлі до точки приєднання житлового (нежитлового) приміщення (чинна редакція Закону України “Про житлово-комунальні послуги”)*;
    *або інша чітко визначена законом межа

  5. потреби в погодженні/підписанні з боку співвласників будь-яких актів, відомостей тощо немає;

  6. перелік складових та періодичність ТО затверджує Міненерго;

  7. принцип розподілу плати – лише по кількості квартир і нежитлових приміщень, які на 1 січня є приєднаними до газопостачання (ч.2 ст.12 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” дозволяє це)

  8. відключення від газопостачання за борги допускається лише стосовно окремих квартир/нежитлових приміщень-неплатників.

За бажанням власників, як альтернатива базовій моделі, може бути застосована “вільна” модель з будь-яким суб’єктом з ціною та умовами на договірних засадах.

Джерело