Новини Таємнича оренда, або про втрачені для міста мільйони

Таємнича оренда, або про втрачені для міста мільйони

384
0

Вінничани вже давно звикли до того, що підвали, горища та технічні приміщення їх будинків здаються на потреби різного роду орендарів. Та мало хто з нас задумувався над тим, чи мають на то право комунальні структури міста, та куди надходять кошти від подібного роду «підприємництва». Залишивши в стороні не правовий характер подібних відносин, звернемо вашу увагу на матеріальну сторону справи взявши до розгляду конкретний приклад.
 

Вінничани вже давно звикли до того, що підвали, горища та технічні приміщення їх будинків здаються на потреби різного роду орендарів. Та мало хто з нас задумувався над тим, чи мають на то право комунальні структури міста, та куди надходять кошти від подібного роду «підприємництва».

Залишивши в стороні не правовий характер подібних відносин, звернемо вашу увагу на матеріальну сторону справи взявши до розгляду конкретний приклад. До редакції газети «Голос народу +» звернувся старший по будинку Коцюбинського, 9 Дмитро Тимчишин, який намагається з’ясувати куди діваються кошти від оренди приміщення в їх будинку, яке протягом довгого часу «вдало» здають комунальники магазину «Деко» за 9500 грн. на місяць, тобто за 114000 грн. на рік.
 

Дмитро Тимчишин наголосив, що «МКП ЖЕК-5 отримує від фонду майна виконкому Вінницької міської ради 50% від сплачених орендарем коштів за оренду приміщення, що склало за останні роки понад півмільйона гривень».

Для з’ясування ситуації старший по будинку звернувся з інформаційним запитом до начальника ЖЕК-5 В. Азеріна. Зокрема, Дмитро Тимчишин зажадав дізнатися яку суму отримав ЖЕК-5 від фонду майна виконкому Вінницької міської ради за три останніх роки з грошей, сплачених магазином «Деко» за оренду. А також про те, яким чином ці кошти були використані. Адже мова йде про чималі гроші, які могли б дозволити провести не лише поточний, а й капітальний ремонт в далеко не новій житловій споруді.

Втім комунальне підприємство вирішило проігнорувати Закон України «Про доступ до публічної інформації» та обмежитись відмовою в наданні відповіді, мовляв бюджетних коштів не використовуємо, а отже нічого й не скажемо. Мабуть комунальники полінувались прочитати навіть преамбулу закону, яка чітко говорить, що «цей Закон визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес». Адже, й насправді, що взагалі може становити більший суспільний інтерес, аніж життя, здоров’я, гроші та житло? А тут йдеться саме про великі гроші, пояснити використання яких і відмовляються місцеві чиновники, мабуть, їм є що приховувати….
 

Окремо зауважимо й той факт, що згідно статті 13 означеного закону комунальні підприємства відносяться до розпорядників інформації, а отже їх нехтування інформаційними правами людей буде підставою для серйозної відповідальності.

 

Ми продовжимо слідкувати за подальшим перебігом ситуації та притягненням до відповідальності відповідних розпорядників публічної інформації, що нехтують виконанням свої прямих обов’язків та роблять велику таємницю з використання отриманих ними коштів.
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я