Uncategorized Тарифи на газ та тепло: до чого готуватися українцям наступного опалювального сезону

Тарифи на газ та тепло: до чого готуватися українцям наступного опалювального сезону

447
0

Глава “Нафтогазу” Юрій Вітренко спрогнозував, як країна переживе найближчу зиму!Через війну Росії проти України всі без винятку експерти та політики прогнозують складний опалювальний сезон. Перед країною стоять численні виклики: як зберегти ГТС від російських обстрілів,  що робити в містах, де зруйновано ТЕЦ, де взяти достатню кількість газу для опалення та за якою ціною продавати його населенню.

До війни Україна споживала близько 28 мільярдів кубометрів газу на рік. З них близько 20 мільярдів ми імпортували, решту видобували всередині країни як державні, так і приватні компанії.

Цього року споживання палива має зменшитися. По-перше, багато великих промислових компаній зупинили свою діяльність, по-друге, частина населення залишила країну, і повернення цих людей залишається під знаком питання. Для проходження опалювального сезону Україні знадобиться 15-19 млрд кубометрів палива.

Щоб не провокувати ще більшого дефіциту, Україна запровадила заборону на експорт газу та вугілля. Але все одно газу для спокійного проходження опалювального сезону може не вистачити.

“Уряд хоче створити запас палива на рівні 19 млрд кубометрів. Це обсяги, які Україні потрібні, враховуючи воєнні ризиків. Одночасно, якщо ми підійдемо до початку сезону з запасами 15 млрд кубометрів, цього газу теж має вистачити з запасом. Зараз споживання впало набагато більше, ніж знизився видобуток в Україні”, – заявив голова “Нафтогазу” Юрій Вітренко.

За його словами, станом на 14 червня у сховищах було близько 10,5 млрд кубометрів палива. Але навіть для того, щоб нагромадити 15 млрд кубометрів, “Нафтогазу” доведеться закуповувати паливо на європейському ринку. А ціни там зараз досить високі: близько 1,5 тисячі доларів за тисячу кубометрів.

Для закупівлі газу там потрібні гроші. Якщо імпортувати паливо до рівня 19 млрд кубометрів у ПСГ на початок опалювального сезону, то потрібно близько 8 мільярдів доларів. Серед варіантів вирішення питання розглядається отримання газу із США за лендлізом.

В уряді обіцяють зберегти тарифи на комуналку цього року на колишньому рівні. Адже багато людей залишилися без роботи і не можуть платити навіть за встановленими нині тарифами. За різними оцінками, заборгованість за послуги ЖКГ перевищила 100 млрд грн.

Проте газ у Європі залишається дорогим. Та й на внутрішньому ринку його ціна є досить високою. Тому, якби газ продавався за ринковими цінами, його ціна для підприємств ТКЕ була б у 4 рази більша, ніж минулого сезону – близько 29 грн за кубометр. Але уряд обіцяє компенсувати різницю в тарифах і зробити так, щоб паливо для виробників тепла коштувало не більш ніж 7,42 грн за кубометр. У цьому разі тарифи на тепло не мають зростати.”Уряд розробив, а парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт, згідно з яким буде запроваджено заборону на підвищення тарифів для населення. Уряд компенсуватиме різницю в тарифах”, – каже Юрій Вітренко.

У ході війни проти України Росія руйнує наші інфраструктурні об’єкти. Ворог цілеспрямовано б’є по об’єктах теплокомуненерго (ТКЕ), щоб у наступному опалювальному сезоні залишити без тепла якнайбільше українців. Повністю або частково зруйновано ТЕЦ у Кременчуці, Охтирці та Чернігові.

Зрозуміло, що швидко відновити такі великі об’єкти, як ТЕЦ, у цих містах не вдасться. Та й під час війни це може спричинити наслідки: ще один ракетний залп може знову зруйнувати комунальне підприємство. Тому обговорюється кілька варіантів – від встановлення індивідуального газового опалення у цих містах до будівництва невеликих газових котелень, які забезпечуватимуть теплом окремі райони.

“Росія цілеспрямовано знищує інфраструктуру, щоб створити тиск на людей. Я не розкриватиму подробиці, щоб ворог знову не стріляв по нових об’єктах, але в нас є розуміння, як забезпечити теплом навіть ті міста, де знищені ТЕЦ та ТЕС”, – резюмував Юрій Вітренко.

#ГолосНароду

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я