На голову Новини Син Шухевича різко відповів на ультиматум Польщі щодо Бандери

Син Шухевича різко відповів на ультиматум Польщі щодо Бандери

154
0

Україна повинна самостійно вирішувати, кого підносити в ранг героя і який шлях розвитку обирати, а не слухати своїх сусідів – ні з заходу, ні зі сходу.

Про це нардеп від Радикальної партії, син Романа Шухевича – Юрій заявив InfoResist, коментуючи заяву польського міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського про те, що Польща накладе вето на потенційний вступ України в ЄС, якщо не будуть вирішені історичні питання.

“Якщо ми почнемо вважати, що їх взагалі незаконно прийняли (в ЄС. – Ред.), то ми теж можемо висунути багато претензій до поляків”, – заявив Шухевич, навівши кілька прикладів, через що Польщі можна пред’явити претензії.

“Наприклад, те, що вони реалізують, і ті фальсифікації, які вони робили. І те, що вони робили практично до українізації на Волині в 30-х роках, то осадництво. Потім “операція Вісла”. До речі, 11 млн німців – це також геноцид людей, яких вони вислали із західних земель. Тому що однією з форм геноциду є масове переселення, виселення народу. вони це з українцями зробили, вони це зробили і з німцями. І я вважаю, що їх у такому випадку незаконно прийняли в ЄС, якщо вони не каються, а вони за це не каються”, – сказав він.

Також Шухевич вважає, що якщо поляки вважають себе партнерами України, то не повинні себе так вести.

“Навіщо такі партнери? Вони такі партнери, які хочуть, щоб ми танцювали під їхню дудку. Зрештою, хто такі поляки, що повинні нам визначати, хто для нас герой, а хто не герой, хто заслужив перед Україною, а хто не заслужив?”, – обурений нардеп.

Відповідаючи на питання, який вихід із ситуації він бачить, Шухевич-молодший заявив, що “плюнув би в пику” полякам.

“Я б плюнув полякам у пику – і вся ситуація. Тому що через те, що ми прогинаємося перед кожним голодранцем, ми так і виглядаємо. А що в Москві скажуть, а в Варшаві скажуть, а в Берліні скажуть, а в Брюсселі скажуть? Зрештою, а в Києві що скажуть? А в Києві нічого не будуть говорити, тому що бояться, як перелякана миша, яка не знає куди кинутися”, – додав нардеп.

Як писав “Обозреватель”, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв’ю виданню wPolityce заявив: Польща заблокує потенційний вступ України в Євросоюз, якщо Київ не вирішить історичні питання, пов’язані з особистістю Степана Бандери.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я