На голову Новини Святий Ілля привітав десантників громом та блискавицями

Святий Ілля привітав десантників громом та блискавицями

142
0

Явлення Святого Іллі – покровителя десантників – було вночі 2 серпня.

Кому дано, той почув і побачив.

    А вранці того  ж  дня «Союз десантників Вінниччини», на чолі з його лідером Віктором Малиновським, зібрався у вінницькому сквері, біля  Меморіалу Слави.

     Звучали музичні і пісенні мелодії.

     Западали в пам’ять слова: «Десант, вперед! Десанту – слава!» ; «Десант, десант, ти – наша гордість! »; «Вітчизни вірнії сини, ми твердо знаєм: ніхто, крім нас!».

     Десантники віталися. Обнімалися. Фотографувалися на згадку.  Це було братство людей, які не раз дивилися Смерті у вічі. І через те, може, як мало хто інший, цінують Життя.

Своєю присутністю свято вшанували отці Церкви.

Вони відслужили Панахиду по десантниках, загиблих під час війни на Донбасі. Звернулися до присутніх з Посланням. Побажали здоров’я, крепкості і миру.

      – Хай всіх вас Господь охороняє, – сказав отець Анатолій.

      Від нього ми почули, що він і ще ряд священиків незабаром, уже вкотре,  поїдуть на Донбас, у епіцентр військових дій, щоб Божим Словом укріпити дух українських бійців, передати їм скромні  дари, зібрані вірянами.

Бойових побратимів привітав Віктор Малиновський – легендарний розвідник 39-ї окремої десантно-штурмової бригади Прикарпатського воєнного округу. Там він  – в авторитеті й досі. Як приклад служіння Батьківщині. Як людина, для якої військовий обов’язок і вірність Присязі – святе.

       – Десантна служба – це не тільки школа бойової майстерності, а й велика школа життя. З людини вона творить особистість. Службу в десанті забути неможливо. У всіх своїх помислах і діяннях стараюся бути гідним звання Десантника. Україна, Честь Десантника – невіддільні. Не сумніваюся, що ці високі цінності сповідують усі мої побратими, які зібралися на святі, – зазначив Віктор Малиновський у бліц-інтерв’ю нашому кореспонденту.

      

       … Хвилюючий момент покладання квітів пам’яті на могильні плити десантників, загиблих у боях Другої світової.

       Без сумніву, незабаром у м.Віннця буде ще один Пам’ятник – учасникам бойових дій, які не повернулися з війни на Донбасі.

      Але для влади торгашів це  –  не війна, а «АТО». «Справа кількох годин», як обіцяв Петро Порошенко. А ця так звана «АТО» триває вже понад два роки. І ніхто не знає, коли вона буде закінчена. Бо народу – війна. А торгашам – мать родна.     

  Між тим, недавно десантники показали, що з війною на Донбасі можна покінчити за кілька діб. Десант під командуванням полковника Михайла Забродського пройшов по тилах ворога 417 кілометрів окупованої території. Звільнив чотири міста, останнє з яких –  Краматорськ. І при цьому не мав втрат у живій силі і військовій техніці. Ця операція золотими літерами вписана в історію військової стратегії.

      Петро Порошенко, який за посадою є не лише Президентом, а й Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України, удостоїв Михайла Забродського Золотої Зірки Героя України. Підвищив його у званні до генерал-майора. І призначив Михайла Забродського Командувачем ВДВ.

    «Союз десантників Вінниччини» зустрів цю звістку радо. Один з десантників висловив загальну думку: «Якщо Командувач покличе, ми вже завтра будемо на Донбасі!».  

     …від Меморіалу Слави, по вул.Соборна, колона десантників направилися в парк ім.Горького, щоб віддати почесті своїм побратимам, загиблим під час війни в Афганістані.

     Час від часу десантники скандують: «Слава Україні!»; «Слава воїнам АТО!»; «Слава ВДВ!»; «Україна – понад усе!»;

     – Уклаїна –  понад усе, – повторило дівчатко, яке з капелей побачило колону десантників.

    Я готовий був розцілувати маля.

     …Аж ось і Пам’ятник.

     Десантники віддають почесті воїнам-афганцям, яким немає забуття.

     Хвилина мовчання.

     Квіти.

     Літня жінка, яка можливо, випадково, опинилася поруч, змахує сльозу.

     А десантники? Вони – наче закам’яніли.

     Але будь-який камнетес вам скаже: «Навіть у каменю є душа».

 

 

Василь Шевченко

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я