На голову Новини «Свобода» вимагає не приватизовувати прибуткові держпідприємства

«Свобода» вимагає не приватизовувати прибуткові держпідприємства

100
0

Делегати ХХХ звітно-виборчого p’їзду Всеукраїнського об’єднання «Свобода» ухвалили резолюцію щодо недопущення злочинної приватизації прибуткових та стратегічних держпідприємств.

Делегати ХХХ звітно-виборчого p’їзду Всеукраїнського об’єднання «Свобода» ухвалили резолюцію щодо недопущення злочинної приватизації прибуткових та стратегічних держпідприємств.

 

 

Подаємо повний текст резолюції:

«Всеукраїнське об’єднання «Свобода» заявляє: плани уряду приватизувати понад 1000 державних підприємств не відповідають державним інтересам України. Наслідком такої огульної приватизації стане втрата контролю держави над стратегічними та прибутковими підприємствами, зменшення надходжень до державного бюджету, колосальне ослаблення економічної безпеки держави, подальше зубожіння найбідніших верств населення.

 

Особливу стурбованість викликають намагання уряду виключити з переліку таких, що не підлягають приватизації, підприємств, які приносять прибуток і стабільно поповнюють державний б’юджет (державні морські порти, ДП «Артемсіль», державні лісогосподарські об’єднання разом із майновими комплексами держлісгоспів тощо), а також підприємств, які мають стратегічне значення для держави та її безпеки (підприємства тепло- і гідроенергетики, водного господарства, космічної галузі, магістральні нафтопроводи, обласні телерадіокомпанії, ДП «Преса України», «Укркінохроніка», провідні галузеві інститути тощо).

 

Продавати прибуткові та стратегічні підприємства – це злочин. Особливо цинічним є те, що уряд планує це робити під час війни, коли ці активи за копійки буде передано наближеним до нинішньої влади олігархам. Більше того, зазначені підприємства може бути продано юридичним особам, афільованим зі структурами, власниками яких є Російська Федерація чи її громадяни.

 

З’їзд ВО «Свобода»:

 

1. Вимагає від чинної влади відмовитися від спроб приватизувати прибуткові державні підприємства та підприємства, що мають стратегічне значення для держави.

 

2. Доручає народним депутатам України від ВО «Свобода» ініціювати націоналізацію приватизованих стратегічних підприємств та галузей (зокрема, націоналізацію підприємств енергогенерації) та зміну форм управління державними підприємствами з використанням найкращих практик управління приватними та успішними державними підприємствами країн ЕС для збільшення ефективности українських держпідприємств.

 

3. Вимагає від парламентської більшості ухвалити законопроект № 1109 «Про ліквідацію приватних монополій».

 

4. Вимагає від Коаліції, Президента, уряду, Фонду державного майна організувати перевірку законности приватизації усіх великих підприємств (у яких середньооблікова кількість працівників перевищує 1 тис. осіб у рік або обсяг валового доходу від реалізації продукції в рік перевищує 50 млн. грн.), повернути незаконно приватизовані об’єкти та об’єкти, які були умисно доведені до банкрутства новими власниками, у державну власність і власність трудових колективів.

 

5. Вирішив, що боротьба проти злочинної приватизації прибуткових та стратегічних підприємств є пріоритетним напрямком діяльності ВО «Свобода», тому партія буде й надалі робити все можливе як у Верховній Раді, так і поза нею, щоби зупинити цей злочин».

 

Джерело: vgolos.com.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я