На голову Новини Сущенка намагались завербувати російські спецслужби – Турчинов

Сущенка намагались завербувати російські спецслужби – Турчинов

133
0

Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) заявив, що російські спецслужби намагались завербувати українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка, який зараз знаходиться в СІЗО «Лефортово» в Росії

Про це він розказав в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«У нас триває війна з Росією. І ми жорстко повинні контролювати будь-яке переміщення через українсько-російський кордон. Спецслужби Росії активно працюють з усіма групами наших громадян на їх території. І якщо для них хтось представляє інтерес, вони починають вербування. Якщо людина має мужність відмовитися, її просто кидають за ґрати, розповідаючи, що вона злочинець або диверсант ГУР МО України. Я думаю, що саме така провокація була здійснена проти українського журналіста Сущенка та багатьох інших», – сказав він.

Пан Турчинов також зазначив, що Україна має «жорстко контролювати будь-який перетин кордон».

Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що журналіста тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».

Адвокат журналіста Марк Фейгін звертатиметься зі скаргою до Європейського суду. Він вважає, що повернути журналіста до України можна лише завдяки обміну. 27 жовтня, Московський суд відхилив апеляцію на арешт журналіста Романа Сущенка та залишив його за гратами. 28 листопада Лефортовський суд Росії продовжив арешт Сущенка до 30 січня 2017 року (на два місяці). Зараз Марк Фейгін знаходиться у Парижіпо справі Сущенка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я