На голову Новини Супрун: гроші є, їх неефективно використовують

Супрун: гроші є, їх неефективно використовують

212
0

У місцевих бюджетахє є мільярди гривень, які можна було б витрачати на охорону здоров’я, але цього чомусь не роблять – про це в інтерв’ю ВВС Україна розповіла керівниця МОЗ Уляна Супрун.

“Більшість кажуть лише, що потрібно більше коштів. Завжди просять “більше коштів”, але ніхто не говорить про більш ефективне їх використання”, – додала вона.

Днями у парламенті зареєстрували ініційований урядом пакет документів, які у разі ухвалення докорінно змінять систему охорони здоров’я в Україні.

Уляна Супрун наполягає: або зараз, або інша нагода випаде лише через кілька років.

На її боці уряд і прем’єр, громадські організації, посли G7, а також релігійні організації, з якими співпрацює міністерство.

Втім у Раді є неформальне лобі проти пропонованих реформ. Профільний комітет має власний погляд на те, як слід змінювати медицину, а представники окремих партій пішли у відкритий наступ, звинувачуючи МОЗ у популізмі, повідомляє ВВС-Україна.

Але ігнорувати питання охорони здоров’я цілої нації було б політичним самогубством, наголошує Уляна Супрун.

У чому полягає суть її медичної реформи та навіщо її запроваджувати, пані Супрун розповіла в інтерв’ю ВВС Україна.

ВВСЛікарі, з якими спілкувалася редакція ВВС Україна, нарікають на те, що зараз їм особливо бракує ліків, обладнання і навіть пального для швидких. Наскільки часто із такими скаргами звертаються до вас?

Завжди просять “більше коштів”, але ніхто не говорить про більш ефективне їх використання

У.С.: У четвер ми мали селекторну нараду і разом з прем’єром та віце-прем’єром Розенком спілкувались зі всіма регіонами щодо програми “Доступні ліки”.

Більшість кажуть лише, що потрібно більше коштів. Завжди просять “більше коштів”, але ніхто не говорить про більш ефективне їх використання. І завжди чекають, щоб держава давала їм більше коштів, хоча через програму децентралізації дуже багато грошей залишаються у місцевому бюджеті.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я