На голову Новини Суд у Москві залишив директора української бібліотеки під арештом

Суд у Москві залишив директора української бібліотеки під арештом

108
0

Пресненський суд Москви продовжив до 28 жовтня домашній арешт директора Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної, яку російська влада звинувачує в розтраті та екстремізмі.

“Клопотання слідства про продовження домашнього арешту Шаріної підлягає задоволенню”, – оголосила в п’ятницю рішення суддя Тереза Жребець, повідомляє “Інтерфакс”.

Раніше повідомлялося, що кримінальну справу було повернуто слідчим для усунення порушень.

“Кримінальна справа навіть не дійшла до прокурора, його повернули на дослідування наглядові органи Слідчого комітету”, – повідомив агентству в п’ятницю захисник Шаріної Євген Смирнов.

11 серпня адвокат Іван Павлов повідомив, що слідство передало в прокуратуру для затвердження обвинувального висновку справу щодо Шаріної. За словами адвоката, захист Шаріної клопотав про роз’яснення сутності пред’явленого їй звинувачення.

“Ми заявили клопотання про те, що нам досі сутність обвинувачення за статтею про екстремізм не розтлумачити. Слідство досі не може сформулювати, в чому конкретно звинувачують нашу підзахисну”, – сказав Павлов.

“У нас є надія, що прокуратура не візьме на себе сміливість, щоб продавлювати цю справу в тому вигляді, в якому воно знаходиться зараз, в суд”, – сказав захисник.

Російські правоохоронці 28 жовтня 2015 року провели обшуки в Бібліотеці української літератури, після чого її директор, 58-річна Шаріна була затримана. Стосовно неї було порушено кримінальну справу за статтею 282 КК РФ (розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Приводом для порушення справи, відповідно до заяв СКР, стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке було визнано судом екстремістським матеріалом і заборонено до використання.

Матеріали справи у відношенні Шаріної пізніше передали в управління з розслідування особливо важливих справ ГСУ СКР по Москві.

5 квітня директору бібліотеки було пред’явлено ще одне звинувачення в розтраті (частина 4 статті 160 КК РФ). За версією слідства, Шаріна в 2011-2013 роках витрачала призначені для виплати юристам бібліотеки кошти на свій захист у першій кримінальній справі – про екстремізм, яку згодом було закрито.

У середині серпня 2016 року суд повернув справу Шаріної слідчим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я