На голову Сфера ЖКГ Субсидiї не дали? А ви звертайтеся ще раз!

Субсидiї не дали? А ви звертайтеся ще раз!

201
0

Принаймнi так радять чинити у вiддiлах соцзахисту. Пiсля перегляду справи, особливо якщо заявник подає додатковi документи, що пiдтверджують скрутне становище сiм’ї, комiсiя може змiнити своє рiшення, i субсидiю таки дадуть.

У такiй ситуацiї опинилася заявниця панi Оксана – вона подала документи для оформлення субсидiї на розгляд комiсiї ще у вереснi. Торiк їй нараховували субсидiї, але цього року двоє її синiв, якi зареєстрованi в будинку, переїхали. Тобто зменшилася кiлькiсть осiб, якi реально проживають у помешканнi. Понад мiсяць заявниця чекала вердикту комiсiї, а коли почула, що їй вiдмовлено в оформленнi житлової допомоги, то пiшла консультуватися з працiвником вiддiлу соцзахисту, пише expres

Жiнцi порадили: “Подавайте документи ще раз”. Тепер панi Оксана геть розгубилася й не знає, що може змiнитися, якщо ще раз подаватиме документи. Та все ж розумiє, що без субсидiй їй не перезимувати, бо доходи сiм’ї не такi великi. Та й фахiвцi стверджують, що є сенс подавати документи повторно.  

“Законодавство не забороняє звертатись по субсидiю хоч 100  разiв”, – розповiдає Тарас Галайда, аналiтик ГО “Публiчний аудит”.

Є сенс подавати документи повторно, якщо заявник знайшов додатковi документи, якi пiдтверджують його право на субсидiю або пiдтверджують незаконнiсть вiдмови, неправильний розмiр нарахувань тощо. Варто ще раз подавати документи в разi змiни тарифiв або правил нарахування субсидiй, у тому числi змiни правил розрахунку доходiв. 

Подавати те саме до того ж органу соцзахисту нема сенсу, бо заява, найiмовiрнiше, потрапить до того самого iнспектора, який роздрукує таку ж вiдповiдь. Якщо людинi вiдмовили в районному соцзахистi, можна звертатися в обласний. Якщо ж вiдмовили в обласному, звертайтеся до Мiнсоцполiтики. Також якщо заявник впевнений у своїй правотi, але не може це сформулювати, можна скористатися консультацiєю фахових юристiв. Це обiйдеться дешевше, нiж борги за комуналку.

До справи щодо оформлення субсидiй потрiбно долучатися будь-якi документи, що, на думку заявника, допоможуть переконати комiсiю, щоб сiм’ї нарахували житлову допомогу. 

“Бувають випадки, що сiм’я придбала автомобiль, але пiсля цього хтось iз її членiв захворiв i тривалий час лiкувався. Тодi заявники подають виписку з лiкарнi або довiдку МСЕК  тощо, — розповiдає Василь Гельбич, начальник вiддiлу житлових субсидiй, соцiальних виплат та допомог обласного департаменту соцзахисту населення. — У нас траплялося таке, що люди до справи долучали квитки — як доказ того, що доводиться їздити в iншу область на роботу. Члени комiсiї беруть до уваги все це й часто ухвалюють позитивне рiшення щодо нарахування субсидiї”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я