Економіка Страхова компанія “Місто”: приватизація медицини та десятки мільйонів гривень з бюджету Вінниці...

Страхова компанія “Місто”: приватизація медицини та десятки мільйонів гривень з бюджету Вінниці в приватні руки.(продовження).

590
0

частина2.Приватна “міська” медицина

Те, як “Місто” перетворює медицину у гібридне одоробло “комунальної” з усіма рисами приватної – не секрет для тих, хто хоч раз відвідував “безкоштовні” лікарні. Їх ще називають “державними”, хоча це давно комунальні заклади. Але комунальні вони тільки умовно.

Ви пам’ятаєте цитоване вище оголошення про “СК “Місто” працює в УЗД кабінеті”? Так ось, це питання значно глибше, ніж здається. І зараз розберемось, чому…

У крайньому звіті ревізора “Міста” звертають на себе увагу наступні абзаци:

а також:

Що це за ТОВ “Поділля-Асистанс”? І що це за 7,5 гектара вінницької землі придбали страховки, яким міська влада накидує мільйони гривень і які завершують рік з мільйонними збитками?

Ще один “акт обстеження” страховиків з “Міста” також не обходить його дочку:

 

Тобто, що фактично відбулось? СК “Місто”, маючи статутний капітал повністю сформований коштом міського бюджету створює приватну ТОВку і передає їй в серпні 2016 року 32 мільйони гривень з кишень вінничан, аби та закупила медичне обладнання. І кому ж передали це обладнання, яке придбано за гроші вінничан? Правильно – комунальним закладам охорони здоров’я – лікарням та медцентрам!

Ось, до прикладу додаткова угода до договору про те, що вінницька лікарня швидкої допомоги бере в оренду у ТОВ “Поділля-Асистанс”, дочки СК “Місто”, медичне обладнання. І роль грає не символічна сума, а дещо інше.

Гаразд, 900 гривень на рік – смішні гроші. Ось, до речі, свіжий тендер, за 2021 рік – ті самі гроші. Питання не в них. А в тому, що Комунальний заклад бере в оренду у приватної фірми медичне обладнання, яке ця приватна фірма купила за статутні гроші материнської компанії, яка отримала ці гроші з бюджету Вінниці. Тобто, замість того, щоб у “Вінницьку міську клінічну лікарню швидкої медичної допомоги” міська рада напряму закупити обладнання, створюється прокладка, яка володіє цим обладнанням і  надає в оренду.

Навіщо? Все просто. Тому що тоді нечисті на руку медики з керівництва комунальних лікарень, які надали приміщення для обладнання, просто беруть за послуги гроші. Бо аби це було обладнання, яке належить комунальному закладу, ніхто з нас, вінничан, не мав би права вимагати оплату. А так – це все приватне. Ну, як приватне – закуплене за бюджетні кошти, але належить приватній фірмі.

Які докази? Без питань. Ось рішення Вінницької міськради № 1575 “Про надання згоди на передачу приміщення у спільну діяльність за адресою пр-т Коцюбинського, буд. 50”. Читаємо уважно:

Тобто, для ТОВ “Поділля-Асистанс”, яке за наші кошти придбало техніку, міська рада виділяє окремий кабінет “у спільну діяльність” у приміщення другого пологового будинку. І тепер згадуємо, а де, згідно з папірцем на дверях, знаходиться СК “Місто” у другому пологовому? Так, у кабінету УЗД, який “у спільній діяльності” пологового і ТОВ “Поділля-Асистанс”, дочки СК “Місто”.

Фактично, вам надають платні послуги люди, які отримують зарплату з бюджету на вашій техніці, яку придбали за гроші бюджету з вашого приміщення, яке належить громаді. А за разову послугу ви все одно сплачуєте по 400 гривень. Дві послуги – і за рік “оренда” відбилась. Тільки – кому?

О, і це ледь не найцікавіше запитання. Візьмемо, наприклад, офіційну біографію директора КП “Міський лікувально-діагностичний центр” Дмитра Фостаковського. “З 2011 року – член наглядової ради Страхової компанії «Місто»”! Тобто, чи виникає у вас запитання, який приватний страховик безперешкодно може зайти і діяти у діагностичному центрі?

Та це далеко не все. Ми вже розповіли, що головою правління СК “Місто” є Геннадій Крамер. Що комунальний фондовик Олександр Кожуховський – також член наглядової ради. Але ми не сказали, хто ж є головою наглядової ради СК “Місто”. А це відкрита інформація. Олександр Фомін, керівник тієї самої міської лікарні швидкої допомоги, яка заключає контракт на оренду медобладнання із ТОВ “Поділля-Асистанс”, яка є дочірнім підприємством СК “Місто”, де Фомін – голова наглядової ради.

Ось так це коло і замикається. І схема ця існує роками. Вінничани платять двічі: у бюджет, з якого приватні фірми несамовито вигрібають гроші і закупляють обладнання; і безпосередньо за самі медичні послуги у комунальних закладах.

І що, правоохоронці не знали про таку схему “подвійних поборів”?

Схопили за яйця, обладнання і землю

У 2020 році коштом КП імені свого “лісопарківського” фінансиста Кожуховського Моргунов та його міська рада вливають у СК “Місто” десять мільйонів гривень. І того ж року збиткове страхове товариство купує за 9,95 млн гривень 7,5 гектара землі у Вінниці (чи не за ті ж гроші вінничан, за 10 мільйонів від міськради?), які стають його приватною власністю. Приватна фірма за бюджетні гроші купує комунальну землю за ціною у 2,5 раза дешевше ринкової (згадаємо цифри зі звітів аудиторів). Тобто, бюджетні гроші повернулись до бюджету, а 7,5 га землі просто вивели у приватну фірму. Ще раз браво!

Ось ця земельна ділянка на кадастровій карті:

Ось вона гугл-мапі:

А ось це місто у вологих мріях інноваторів з міської ради:

Так, це “околиця” пафосного проекту Моргунова під назвою “індустріальний парк”.

Навіть відео-презентацію зробили:

Тобто, місто віддає “Місту” за безцінь 7,5 гектара потенційно привабливої землі для будівництва медичного (звичайно, приватного) центру. Всі комунікації та благоустрій між тим зроблять за гроші інвесторів (читай – “лохів”, яким впарять байки про “інновації”) та бюджетним коштом. Залишається тільки почекати, коли все буде готово – і будувати приватний медичний заклад. А тим часом обладнання, яке купили бюджетним коштом продовжить приносити фактично некотрольований та майже необлікований кеш для приватної фірми, в якій долю мають керівники комунальних закладів.

Схематоз? Так. І не пройшло десятка років, як СБУ вирішила потрусити “Місто” та “Поділля-Асистанс”. Але як зазвичай і буває, трусить СБУ рівно до моменту “договорняка”. Тобто, існує певний етап, після якого кримінальне провадження раптово губиться в нетрях служби чи судів, всі про нього забувають, а його фігуранти продовжують те, що й робили. Звичайно, з урахуванням нових відкатів та заносів.

Отож, на початку 2021 року СБУ накладає арешт на медичне обладнання. Але чомусь виключно у лікарні №1.

І тут ми бачимо знайому схему ТОВ “Поділля-Асистанс” – обладнання приватної фірми в приміщенні комунального медзакладу. Звичайно, до експертів-чекістів можуть виникати питання, чому вони зайшли тільки в одну першу лікарню і проігнорували решту. Та ми тримаємо в голові абзац вище – їм просто не потрібна справедливість, їм потрібне провадження.

Кишенькові ЗМІ, звичайно, одразу почали виття хором про те, що “представники СБУ обмежили доступ до обладнання, яке використовують у МКЛ №1 для порятунку життя важкохворих на COVID-19”. Насправді – ні. Обладнання як використовували, так і використовують. Тим паче (пам’ятаємо), мета у СБУ зовсім інша.

“Проводиться досудове розслідування кримінального провадження N 42020020000000061 від 19.02.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України”, в рамках якого частину обладнання і хотіли арештувати. І адвокат Леонід Марцинковський, представник “Стратегії Гройсмана”, який захищає інтереси ТОВ “Поділля-Асистанс” замість того, аби жаліти пацієнтів, мав би чесно визнати, що аби обладнання, яке закупили за гроші вінничан, передали у власність комунального підприємства – цієї судової тяганини не було б.

“Достовірно знаючи про протиправний спосіб придбання медичного обладнання фактично за бюджетні кошти, керівництвом ТОВ “Поділля-Асистанс” та ПрАТ “СК “Місто” виношуються наміри про реалізацію даного обладнання”, – пишуть слідчі СБУ. Щобільше: “ТОВ “Поділля-Асистанс” є об’єктом вчиненого кримінального правопорушення, оскільки службові особи, використовуючи підроблені документи, вчиняють дії, направлені на позбавлення ТОВ “Фруктона-ВН” власності, що є власністю трьох окремих засновників у трьох рівних частках, чим порушують законні права співвласників вести надалі законну господарську діяльність”. Останню історію нам ще доведеться почути у майбутньому. А поки адвокат Марцинковський категорично не згоден. Та судді його не слухають. Цим рішенням його скаргу про зняття арешту залишили без задоволення.

Щоправда, у свіжому рішенні, від 29 червня, суддя Клапоущак таки задовольнив “Місто” та Марцинковського і зняв арешт зі згаданої земельної ділянки. “Провтикали” СБУ та судді, як зазвичай, на дрібницях. Коли 31 березня суд виносив постанову про арешт ділянки, ніхто СК “Місто” про це не повідомив. Ще кілька формальностей – і Клапоущак залюбки підмахнув задоволення клопотання.

До речі, про недолугість та про реальні мотиви чекістів Клапоущак зазначає ледь не прямим текстом: “Кримінальне провадження №42020020000000061 від 19.02.2020 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, перебуває у провадженні слідчого відділу Управління СБУ у Вінницькій області уже майже 16 місяців. За вказаний доволі тривалий проміжок часу слідством навіть не встановлено чіткої події кримінального правопорушення, оскільки спочатку слідство стверджувало про нібито наявність порушень вимог законодавства ТОВ «Поділля-Асистанс» при купівлі медичного обладнання, а потім про нібито наявність якихось порушень при купівлі ПрАТ «Страхова компанія «МІСТО» земельної ділянки. Насправді ж, слідство намагалось знайти якісь порушення при купівлі медичного обладнання, а коли слідчі дії, які вчинялись протягом року, не підтвердили наявності події кримінального правопорушення, слідство вирішило спробувати знайти ознаки кримінального правопорушення при купівлі земельної ділянки”.

Хоча закиди були досить-таки цікаві. Тут ми можемо дізнатись як мінімум історію того, як ділянка міста опинилась у “Міста”. Ця цитата слідчих СБУ чи не якнайкраще резюмує наш матеріал:

“Досудовим розслідуванням установлено, що групою осіб з числа керівництва Вінницької міської ради, Департаменту фінансів Вінницької міської ради, Департаменту охорони здоров`я Вінницької міської ради, Департаменту земельних ресурсів Вінницької міської ради, ПрАТ «Страхова компанія «МІСТО»та комерційних структур організовано протиправний механізм направлений на привласнення коштів місцевого бюджету та майна територіальної громади при закупівлі медичного обладнання для комунальних медичних закладів м.Вінниці під прикриттям страхової діяльності і придбання земельної ділянки для будівництва медичного центру ПрАТ«Страхова компанія«МІСТО». У продовження протиправної схеми заволодіння комунальним майном ПрАТ «СК «МІСТО» була необхідність будівництва приватного закладу охорони здоров`я, до якого в подальшому планувалось передати медичне обладнання, що перебуває у власності ТОВ «Поділля-Асистанс», яке тимчасово передано у користування у заклади охорони здоров`я м. Вінниці (медобладнання, стосовно якого проводиться досудове розслідування). Для надання виду легальності вказаних намірів було використано вимоги Регулятора страхового ринку щодо підтвердження власних прийнятних активів відповідно до нормативів НБУ.

З цією метою, 04.03.2020 Департаментом земельних ресурсів ВМР проведено земельні торги із продажу земельної ділянки у приватну власність з кадастровим номером 0510100000:01:059:0096 (цільове призначення для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров`я) площею 7,5 га, розташованої у м. Вінниця, мікрорайон «Східний». Виконавець земельних торгів ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (м. Вінниця, вул. Келецька 63). Стартова ціна 9375000 грн.

Відповідно до експертного звіту про грошову оцінку вказаної земельної ділянки (проведено ТОВ «Бюро інвентаризації та оцінки земель»), її вартість становить 9375000 грн.
У проведених земельних торгах взяли участь два учасника, а саме ПрАТ «СК «Місто» та ПП «Конекс» та за результатами чого, переможцем визначено ПрАТ «СК Місто» (ЄДРПОУ 33295475) із кінцевою пропозицією 9843750 грн.

За наявними даними, між ПрАТ «СК» Місто» та ПП «Конекс» існують стійкі господарські правовідносини, пов`язані із медичним страхуванням населення та відшкодуванням вартості ліків під час страхового випадку, керівники вказаних структур підтримують тісні дружні відносини, що свідчить про окремі ознаки змови під час проведення аукціону. Вартість вищевказаної земельної ділянки станом на березень 2020 року, за попередніми висновками спеціалістів, становить біля 30 млн грн.”.

Джерело

#влада #вінміськрада #ДБР #корупція

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я