На голову Новини Статки українців за рік упали на 19% – Credit Suisse

Статки українців за рік упали на 19% – Credit Suisse

105
0

Сукупні статки населення світу від середини 2015 до середини 2016 року зросли на 1,4% – до $256 трлн. Про це йдеться в доповіді Global Wealth Report, підготовленій Credit Suisse.

Але кількість дорослих у світі виросла приблизно тими ж темпами, тому вперше з 2008 року середнє багатство на кожну дорослу людину не змінилося, склавши 52,8 тис доларів, передає bbc.com

Українці разом із росіянами й аргентинцями увійшли до трійки аутсайдерів: добробут населення у цих країнах скоротився у відсотковому вираженні найбільше. Добробут українських домогосподарств упав на 19%, російських – на 15%. Найбільше збідніли аргентинці – на 27%. Основною причиною цього стали несприятливі коливання валютних курсів.

Україна – разом із Молдовою та Білоруссю – також потрапили до групи країн, де на одного дорослого у середньому припадає менше 5 тис. доларів. До цієї групи належать також низка країн Африки, Індія і Казахстан. Більшість сусідів України, за даними Credit Suisse, заможніші за неї: зокрема, Росія, Польща і Румунія належать до групи країн, де статки дорослих перебувають у межах від 5 до 25 тис. доларів.

Тим часом добробут британців також зменшився приблизно на 10%. Укладачі звіту пов’язують це із голосуванням про вихід з ЄС. Найбільше в процентному вираженні виросли особисті статки в Японії – на 19%. Це сталося на тлі зміцнення ієни до долара. У трійці лідерів – також Нова Зеландія і Гонконг. Credit Suisse відзначає подальше посилення майнової нерівності в світі: всього 10% людей володіють 89% всіх світових активів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я