На голову Новини Старт заочних судів: Порошенко підписав зміни до КПК

Старт заочних судів: Порошенко підписав зміни до КПК

184
0

Зміни дадуть можливість викликати до суду особу, як знаходиться за межами України. 

Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до КПК, які дозволяють розпочати суди заочно, передає ТСН.

Глава держави підписав закон “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження)”.

Зміни дадуть можливість викликати до суду особу, як знаходиться за межами України через надсилання повістки за останнім місцем проживання чи перебування із обов’язковою публікацією в офіційних ЗМІ.

Таким чином вважається, що особа ознайомлена з повісткою про виклик.

Вступ в силу цього закону дозволить розпочати судові процеси з розгляду 190 кримінальних проваджень у заочному порядку, включаючи справи щодо позбавденого звання президента України Віктора Януковича і 23 російських генералів.

Нагадаємо, раніше засідання щодо дозволу на заочне засудження екс-президента України Віктора Януковича перенесли. Такий крок пов’язаний з тим, що Апеляційний суд досі розглядає клопотання адвокатів Януковича щодо перенесення розгляду справи з Печерського суду до іншого. 

14 грудня Печерський райсуд Києва дав дозвіл на затримання екс-президента Віктора Януковича і доставки його до суду. Таким чином суд задовольнив клопотання військового прокурора Кривенка про дозвіл на затримання Януковича “з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”.

28 листопада Юрій Луценко у Святошинському райсуді Києва повідомив, що Віктору Януковичу оголошено підозру у державній зраді – зміст підозри оголошено усно, а саме повідомлення про підозру було розіслано на всі відомі адреси перебування екс-президента. У той же день після зачитування цієї підозри представники Військової прокуратури вручили його адвокату Ігорю Федоренко, присутньому в суді. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я