Новини Старий склад ЦВК не звільняють, бо у ВР не можуть домовитись про...

Старий склад ЦВК не звільняють, бо у ВР не можуть домовитись про новий – експерти

373
0

12 із 15 членів Центральної виборчої комісії перевищили термін перебування на посаді і фактично є виконуючими обов’язки.

Питання призначення членів Центральної виборчої комісії не вирішується тривалий термін, адже фракції не можуть узгодити оптимальний склад майбутнього ЦВК. Таку думку в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН висловив народний депутат України, Голова підкомітету з питань виборів і референдумів Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Олександр Черненко,  повідомляє unn.com.ua.

“Сьогодні є питання, що фракції не можуть знайти той оптимальний склад, який би задовольняв всіх. Якщо кандидат задовольняє одних, то не задовольняє інших. Під це подання президента голосів немає, а іншого подання немає, тому що ці консультації на якомусь етапі забуксували”, – сказав О.Черненко.

При тому він зазначив, що, згідно чинного законодавства, Центральна виборча комісія у нинішньому складі принаймні є легітимною, адже “поки не призначений новий склад ЦВК, діючі члени ЦВК виконують свої повноваження… хоча, безперечно, це вже абсурдна ситуація, коли вони другий рік понад норми виконують свої повноваження, хоча їх рішення є легітимним”.

О.Черненко нагадав, що в 12 з 15 членів Центрвиборчкому збіг термін повноважень ще 1 червня 2014 року і минулої зими закінчився 7-річний термін повноважень ще в одного члена ЦВК.

Також він повідомив, що подання, яке вніс Президент близько року тому для затвердження складу ЦВК, є юридично, але не фактично актуальним, адже деякі з кандидатів уже отримали іншу роботу.

Парламентар упевнений, що Рада не голосує за президентське подання ще й тому, що є ризик звільнити діючий склад комісії і не призначити новий.

“Перед тим, як за нього (подання президента про призначення нових членів ЦВК – ред.) проголосувати, треба звільнити діючих членів ЦВК. Ми їх звільняємо, за подання не голосуємо і ми отримаємо країну без ЦВК. Тому сьогодні парламент має провести додаткові консультації, запропонувати президенту прийнятний, для парламенту список кандидатів, під які є голоси, і тоді Президент виконає свою технічну функцію”, – уточнив О.Черненко.

У свою чергу політолог Володимир Фесенко зазначив в коментарі УНН, що кандидатури на посади членів ЦВК досі не узгоджені, бо для більшості фракцій це питання не є пріоритетним, адже немає виборів.

“От якби були вибори, тоді більшість фракцій про це ставили би питання, наполягали б і так далі”, – зазначив політолог.

З іншого боку, на думку В.Фесенка, для фракцій “Народного фронту” і частково БПП “постановка питання про оновлення ЦВК може розглядатися як поштовх для обговорення теми дочасних виборів, а їм це не потрібно”.

У той же час він погодився із думкою про те, що звільнення членів ЦВК і незатвердження нового складу, може призвести до відсутності цього органу як такого. При цьому В.Фесенко зазначив: “Такий ризик існує, але, як правило, це питання вирішується в пакеті. Одночасно треба проголосувати за звільнення старого складу ЦВК і призначення нового, щоб не було таких збоїв. Якщо ці питання голосуватимуться окремо, тоді може виникнути патова ситуація і це буде найгірший варіант”.

“Така натягнутість процесу є абсолютно ненормальною – у нас склалося надмірне перевищення кількості виконуючих обов’язки, а члени ЦВК, які перевищили термін своїх повноважень фактично є виконуючими обов’язки і це дуже негативно впливає на легітимність ЦВК. Тож оновлювати склад ЦВК обов’язково потрібно. Думаю, що на останньому пленарному тижні цієї сесії це навряд чи відбудеться, але восени, думаю, треба сконцентруватися і депутатам, і президентській команді і все ж вирішити це питання”, – зазначив політолог.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій сподівається, що в парламенті до останнього пленарного тижня поточної сесії буде узгоджений склад Центральної виборчої комісії, який буде затверджений Верховною Радою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я