Новини Стали відомі пропозиції Порошенка щодо ветованого закону про електронні декларації

Стали відомі пропозиції Порошенка щодо ветованого закону про електронні декларації

301
0

Президент Петро Порошенко пропонує Верховній Раді встановити, що кримінальна відповідальність за подачу чиновниками недостовірних даних у деклараціях настає у разі, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму більше ніж 250 розмірів мінімальної зарплати (наразі – 1378 гривень), тобто 344 450 гривень.

Про це сказано у пропозиціях Президента до заветованого ним 12 березня законопроекту №3755, передають Українські Новини.

Також Порошенко пропонує пом’якшити кримінальну відповідальність за декларування чиновниками недостовірної інформації й передбачити покарання (крім позбавлення волі на строк до 2 років) у вигляді штрафу від 2,5 до 3,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 такий мінімум на сьогодні становить 17 гривень) або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин.

Президент пропонує також доповнити ст. 172-6 Кодексу про адміністративні правопорушення й передбачити штраф від 1 до 2,5 тис. неоподатковуваних доходів громадян за подачу свідомо недостовірних відомостей у декларації чиновників.

Водночас відповідальність за це настає у разі, якщо подані в декларації дані відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 розмірів мінімальної зарплати.

Крім того, Порошенко пропонує внести зміни до ст. 50 закону “Про запобігання корупції” і встановити, що повна перевірка декларації може проводитися в період здійснення чиновником своїх повноважень, а також протягом 3 років після припинення такої діяльності.

Відповідно до чинної норми закону, повна перевірка декларації здійснюється протягом 90 днів від дня подачі декларації.

Також у законі прописується, що в 2016 році службові особи, які на момент початку роботи системи подачі й оприлюднення декларацій займають відповідальне й особливо відповідальне становище, зобов’язані подати щорічні декларації за минулий рік протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.

Президент пропонує вказувати в деклараціях дані не про місце реєстрації й фактичного проживання, а про зареєстроване місце проживання, а також місце фактичного проживання або поштову адресу, на яку суб’єктові декларування Національним агентством із запобігання корупції може бути відправлена кореспонденція.

Як повідомляли Українські Новини, 16 лютого Верховна Рада скасувала норму, внесену до закону “Про державний бюджет” на 2016 рік, відповідно до якої введення електронного декларування доходів чиновників передбачено не раніше ніж 1 січня 2017 року.

12 березня Порошенко ветував цей закон і повернув його в парламент зі своїми пропозиціями, погодженими з Європейським Союзом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я