Новини США з Росією розвідують нафту в Карському морі – а як же...

США з Росією розвідують нафту в Карському морі – а як же санкції?

325
0

 Незважаючи на введені санкції, Росія і США мають намір продовжити спільну роботу по розвідці нафти в Карському морі. Зовні країни Заходу "карають" Кремль за її "агресію в Україні", але насправді західні енергетичні гіганти зміцнюють свої стосунки з російськими компаніями, укладають нові угоди і вкладають в цю країну – агресор гроші.

 Незважаючи на введені санкції, Росія і США мають намір продовжити спільну роботу по розвідці нафти в Карському морі. Зовні країни Заходу "карають" Кремль за її "агресію в Україні", але насправді західні енергетичні гіганти зміцнюють свої стосунки з російськими компаніями, укладають нові угоди і вкладають в цю країну – агресор гроші.

 

Так, американська "Exxon Mobil", продовжила будівництво свердловини Університетська-1, яку вона раніше почала будувати з "Роснєфтью». Відзначається, що ця свердловина, має запаси нафти на десятки мільярдів барелів, і стане самою північною в Росії.

 

У той же час, російська компанія " Роснєфть", і її голова Ігор Сєчін потрапили в західний чорний список адресних санкцій. Також накладено заборону на технології для глибоководного буріння. Однак, президент РФ Володимир Путін на відкритті спільного проекту, заявив, що "прагматизм взяв гору над політикою", так як контракт був укладений до накладення третього пакету санкцій.

 

"Поодинці реалізовувати такі великі високотехнологічні масштабні проекти світового класу практично неможливо або принаймні дуже складно. Сьогодні комерційний успіх визначає ефективна міжнародна кооперація", – сказав Путін.

 

Зазначимо, західні енергетичні компанії наполегливо відмовляли Вашингтон від прийняття обмежень щодо Росії – стверджуючи, що компанії на зразок "Роснєфти" "занадто великі, щоб їх карати". При цьому, голова ради директорів Exxon Mobil Рекс Тіллерсон, на вимогу Білого дому відмовився від відвідин Петербурзького міжнародного економічного форуму. В той час, як інший високопоставлений представник – Ніл Даффін був присутній на цьому заході. На форумі було підписано угоду з головою "Роснєфти" Ігорем Сечіним про розширення спільного видобутку нафти в Північному Льодовитому океані, а також проведення "сланцевої нафторозвідки" в Сибіру і співпрацю про будівництво заводу зі зрідження газу у Владивостоці. Не менш вигідну угоду, паралельно з Exxon, уклав тоді ж і британський нафтовий гігант BP (володіє, до речі, майже 20% акцій цієї російської компанії). Попередню угоду з "Роснєфтью" про розвідку сланцевих покладів в долині Волги і на Уралі було оцінено експертами в суму 300 мільйонів доларів. Французька компанія Total також підписала угоду з іншою російською нафтовою компанією "Лукойл" про нафторозвідки 1000 квадратних миль в Західному Сибіру.

 

Нагадаємо, у американської компанії "Exxon Mobil" давні тісні стосунки з "Роснєфтью", серед іншого, компанія бере участь у нафтовидобутку біля острова Сахалін, вона має доступ до морських бурових майданчиків в російській частині Північного Льодовитого океану, в той час як води близько Аляски залишаються недоступними у зв’язку з судовими процесами та нормами. До кінця літа Exxon і "Роснєфть" планують пробурити першу пошуково-розвідувальну свердловину в Карському морі. Очікується, що там знаходяться величезні поклади нафти і газу. При цьому, компанії мають намір спільно розвідувати Баженовскую свиту в Західному Сибіру.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я