Новини США повертаються до засобів «холодної війни» з Росією, – проект військового бюджету

США повертаються до засобів «холодної війни» з Росією, – проект військового бюджету

288
0

 Проект військового бюджету США на 2015 фінансовий рік, прийнятий палатою представників американського Конгресу, передбачає підготовку Пентагоном доповіді «Російська військова міць», аналогічну тій, яка публікувався в роки «холодної війни». Документ в четвер був схвалений 325 голосами проти 98.

 Проект військового бюджету США на 2015 фінансовий рік, прийнятий палатою представників американського Конгресу, передбачає підготовку Пентагоном доповіді «Російська військова міць», аналогічну тій, яка публікувався в роки «холодної війни». Документ в четвер був схвалений 325 голосами проти 98.

Як повідомляє російський «ИТАР-ТАСС», у тексті законопроекту є критика Росії у зв’язку з ситуацією в Україні і підтверджується намір Сполучених Штатів продовжувати зміцнення НАТО, забезпечувати безпеку союзників по альянсу і підтримувати його подальше розширення. Забороняється співпраця з Росією у військовій і військово-технічній галузях доти, поки міністр оборони і держсекретар США не запевнять Конгрес в тому, що Москва не порушує Договір по ракетах середньої і меншої дальності і Договір про звичайні збройні сили в Європі.

У залежність від цих умов ставляться також виділення додаткових коштів на реалізацію російсько-американського Договору по СНО, взаємодію в галузі ядерного нерозповсюдження, дозвіл Росії використовувати нове обладнання під час інспекційних польотів за Договором з відкритого неба. Вводяться заборони на передачу Росії інформації про американську програму ПРО і на ділові контакти з компанією «Рособоронекспорт», яку американські законодавці підозрюють у продовженні постачань озброєнь до Сирії. Говориться про необхідність заявити уряду Франції про незгоду з його планами побудувати для Росії вертольотоносці типу «Містраль». Водночас законопроект передбачає, що майже для всіх заборон і обмежень на співпрацю з Росією у військовій області може бути зроблено виняток з міркувань національної безпеки.

В цілому палата представників вирішила виділити на оборонні потреби в 2015 фінансовому році, що починається в США 1 жовтня, 600 млрд доларів. За задумами конгресменів, з цієї суми 495 800 000 000 доларів підуть до бюджету Пентагону, 17,9 млрд – на програми міністерства енергетики з удосконалення ядерних озброєнь, а 79400000000 доларів – на військові операції за кордоном, у тому числі в Афганістані.

Всупереч намірам адміністрації Барака Обами законодавці вирішили поки не закривати ряд військових баз, зберегти в арсеналі ВПС літак- розвідник У-2 і штурмовик А-10, виділити 20 млн доларів на пошуки відповідного місця для бази ракет- перехоплювачів за програмою ПРО на Східному узбережжі країни і підвищити платню військовослужбовцям на 1,8 %, а не на 1 %, як пропонував міноборони. Крім того, вони знову виступили проти закриття спецв’язниці для терористів на військовій базі США Гуантанамо на Кубі та перевід тамтешніх ув’язнених у звичайні в’язниці на американській території.

Білий дім вже заявив, що може накласти вето на такий документ. Сенат Конгресу США в даний час розглядає у своїх комітетах власну версію цього законопроекту. Очікується, що голосування по ній відбудеться восени цього року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я