Війна США найближчим часом передадуть Україні боєприпаси зі збідненим ураном: чи безпечні вони?

США найближчим часом передадуть Україні боєприпаси зі збідненим ураном: чи безпечні вони?

236
0

Найближчими тижнями Америка передасть Україні боєприпаси зі збідненим ураном. Використання таких снарядів є предметом гострих дискусій, а противники, такі як Міжнародна коаліція із заборони уранової зброї, стверджують, що вживання або вдихання пилу збідненого урану становить небезпечні ризики для здоров’я, включаючи рак і вроджені дефекти.

Найближчими тижнями Сполучені Штати передадуть Україні снаряди зі збідненим ураном. Як повідомляє Reuters з посиланням на відповідний документ та двох інформованих американських чиновників, точна вартість пакета поки невідома, але його оцінюють від $240 до $375 мільйонів.

Наробили галасу в Росії
Снаряди зі збідненим ураном можуть використовувати для танків Abrams. Раніше Велика Британія вже відправила Україні відповідні боєприпаси.
 
Це сталося на початку цього року і наробило багато галасу в Росії. Втім, США передадуть такі снаряди вперше. Постачання відбудеться на тлі рішення адміністрації Байдена надати Україні касетні боєприпаси, попри занепокоєння щодо небезпеки, яку ця зброя становить для цивільного населення, – зазначає видання.
 
Використання боєприпасів зі збідненим ураном є предметом гострих дискусій, а противники, як-от Міжнародна коаліція із заборони уранової зброї, стверджують, що вживання або вдихання пилу збідненого урану становить небезпечні ризики для здоров’я, включаючи рак.
Снаряди зі збідненим ураном. В чому перевага?
Збіднений уран, який є побічним продуктом збагачення урану, використовується для боєприпасів, оскільки його надзвичайна щільність дає снарядам здатність легко проникати через броню та самозайматися в палаючій хмарі пилу та металу.
 

Хоча збіднений уран є радіоактивним, цей рівень значно менший, ніж в урану природного походження, хоча частинки можуть затримуватися протягом значного часу.

Сполучені Штати використовували боєприпаси зі збідненим ураном у величезних кількостях під час війн у Перській затоці 1990 і 2003 років, а також під час бомбардувань НАТО колишньої Югославії в 1999 році.
 
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомляє, що дослідження в колишній Югославії, Кувейті, Іраку та Лівані показали, що існування залишків збідненого урану, розсіяних у навколишньому середовищі, не становить радіологічної небезпеки для населення постраждалих регіонів.
 
Тим не менш, радіоактивний матеріал може посилити масштабну післявоєнну проблему очищення України, – зауважує агентство.
 
Частини країни вже всіяні касетними бомбами та іншими боєприпасами, що не розірвалися, а також сотнями тисяч протипіхотних мін
У середині червня 2023 року газета Wall Street Journal повідомила, що США розглядають можливість відправлення в Україну снарядів зі збідненим ураном. Нещодавні пакети військової допомоги Україні містили артилерію, ракети протиповітряної оборони та наземну техніку.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я