На голову Новини Справи Майдану будуть розслідувати ще довше!

Справи Майдану будуть розслідувати ще довше!

289
0

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба поскаржився, що через нестачу слідчих розслідування справ Майдану, які передадуть ДБР із прокуратури, затягнуться…

Дослівно: “З 20 листопада усі провадження, які не завершені прокуратурою, перейдуть до інших правоохоронних органів. У тому числі, до ДБР.

Серед них – розслідування злочинів, пов’язаних з масовими протестами у 2013-2014 роках. Справи Майдану. 5 тисяч томів матеріалів, які будуть передані новим слідчим. 5 років розслідування, які потрібно відмотати назад та дослідити з самого початку.

На якийсь час це зупинить розслідування…

Проблема полягає ще в тому, що в ДБР катастрофічно не вистачає слідчих…”

Деталі: Труба нагадав, що 20 листопада 2019 року прокуратура більше не буде вести досудове розслідування в кримінальних провадженнях. Від 20 листопада за прокуратурою залишиться лише функція процесуального керівництва.

Директор ДБР пояснив, що закон обмежує кількість працівників, які можуть працювати в ДБР – 1500 людей по всій Україні разом зі слідчими, оперативниками та держслужбовцями.

На одного слідчого зараз навантаження – понад 100 проваджень.

Труба повідомив, що розслідувати справи Майдану у ДБР буде окремий підрозділ, але якщо його сформують з чинних слідчих, то це сповільнить розслідування в інших провадженнях.

Він закликає у максимально стислі терміни у 2-му читанні прийняти зміни до закону про ДБР, якими скасовується гранична чисельність працівників бюро; запроваджується спрощена конкурсна процедура для слідчих ГПУ, які розслідують “справи Майдану”.

 

Джерело: колонка Труби для “Української правди