На голову рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ Справу Труханова судді слухають швидко, рятуючи від Антикорупційного суду!

Справу Труханова судді слухають швидко, рятуючи від Антикорупційного суду!

130
0

Малиновський районний суд Одеси у січні-лютому 2019 виділив аж 18 повноцінних робочих днів на справу корупціонера й міського голови Геннадія Труханова, що може врятувати її від Антикорупційного суду!!!

Про це йдеться у матеріалі “Центру протидії корупції”.

Суд уже визначився з графіком засідань до кінця лютого наперед. Крім того, на засіданні 14 січня встигли дослідити 9 із 67 томів та розпочати ще 10. Це приблизно 1700 сторінок письмових доказів у справі.

Водночас, ті ж судді, що й у справі Труханова, роками розглядають у значно повільнішому темпі щонайменше 9 справ щодо тяжких та особливо тяжких злочинів.

Зокрема, майже 5 років слухається справа про збройне пограбування та умисне вбивство, більше 5 років – про шахрайство в особливо великому розмірі з відмиванням коштів, 7 років тягнеться розгляд ломбардної афери, по 3 роки слухають кілька справ про груповий розбій, збут особливо небезпечних наркотиків та розбійний напад.

За участі або під головуванням суддів зі справи Труханова роками розглядають й інші справи: більше 2 років – про умисне вбивство, 4,5 роки – про замах на вимагання та погрозу вбивством, 3,5 – про розбій зі смертю.

“На фоні цих багаторічних розглядів справ у таких серйозних злочинах… постає питання, чому суд так вибірково добросовісно віднісся саме до справи Одеського мера? Відповідь дуже проста: ці 18 робочих днів суду можуть стати не лише рекордною за інтенсивністю розгляду справою в історії одеського Малиновського суду, а й першим виправдальним вироком у справах НАБУ”, – вважає юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

Вона припускає, що поспіх пов’язаний із бажанням отримати вирок та розглянути його в апеляції до того, як в Україні запрацює Антикорупційний суд, утворення його триває.

Нагадаємо:

Мера Одеси Геннадія Труханова, кількох посадовців міськради та підприємців звинувачують у заволодінні аж 185 млн грн з місцевого бюджету через купівлю будівлі збанкрутілого заводу “Краян” за завищеною вартістю!

На початку жовтня 2018 року справу Труханова передали до Малиновського райсуду Одеси.
7 червня Верховна Рада підтримала законопроект 7440 про створення в Україні Вищого антикорупційного суду.

Наприкінці грудня Вища кваліфікаційна комісія суддів опублікувала список кандидатів до Вищого антикорупційного суду, які успішно склали іспити.
Після цього до роботи приступила Громадська рада міжнародних експертів, яка має 30 днів, до 26 січня, для ветування сумнівних кандидатів. Згодом кваліфкомісія суддів на власний розсуд обере переможців конкурсу з решти кандидатів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я