На голову Новини Справу “діамантових прокурорів” передали до антикорупційного суд!

Справу “діамантових прокурорів” передали до антикорупційного суд!

301
0

30 вересня 2019 Голосіївський районний суд Києва задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України про передачу справи “діамантових прокурорів” Володимира Шапакіна і Олександра Корнійця до Вищого антикорупційного суду. Нарешті!

Прокурори обгрунтовували своє клопотання тим, що кримінальне провадження було відкрито за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі) і тому підслідно Національному антикорупційному бюро.

Колегія суддів задовольнила клопотання, хоча виробництво розслідувала ГПУ, а не НАБУ. Суд взяв до уваги те, що фігуранти справи – екс-заступник начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Володимир Шапакіна і колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць – в момент можливого скоєння злочину займали високі посади, а сума інкримінованої їм неправомірної вигоди перевищує 500 прожиткових мінімумів.

Корнієць та Шапакіна були затримані в липні 2015 року. Під час обшуку у них знайшли великі суми грошей, а також діаманти, в зв’язку з чим чиновників назвали “діамантовими прокурорами”. За даними слідства, вони отримали хабар в розмірі 3 млн 150 тис. Грн за те, що обіцяли розблокувати роботу підприємства, яке займалося видобутком піску в Київській області. Після висунення підозр обох звільнили з прокуратури.

Розгляд справи “діамантових прокурорів” по суті розпочалося 21 березня 2016 року. Корнієць та Шапакіна заперечують свою провину.

Вищий антикорупційний суд почав роботу 5 вересня. За словами президента України Володимира Зеленського, суспільство очікує розгляду понад 200 гучних справ, пов’язаних з корупцією.

Відповідно до закону “Про внесення зміни до закону України” Про Вищу антикорупційному суді “(з приводу початку роботи суду)”, який вступив в силу 22 вересня, підсудність антикорупційного суду повинна поширюватися тільки на ті кримінальні виробництва, які розслідувалися НАБУ. Решта справ, які стосуються підсудності ВАКС, суд буде розглядати, якщо вони внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з першого дня роботи суду (5 вересня).

Джерело