Новини Співвласники житлового будинку повинні сплачувати податок на нерухоме майно за кожну приналежну...

Співвласники житлового будинку повинні сплачувати податок на нерухоме майно за кожну приналежну їм частину

212
0

 Власники будівель, віднесених до житлового фонду, дачних і садових будинків, є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повідомили в Міністерстві доходів і зборів.

 

 Власники будівель, віднесених до житлового фонду, дачних і садових будинків, є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повідомили в Міністерстві доходів і зборів.

Якщо об’єкти житлової нерухомості знаходяться у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, то платники податку на нерухоме майно визначаються таким чином: Якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за частину, що належить їй; У разі, коли такий об’єкт знаходиться у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений на частки між власниками, платником податку є одна із осіб-власників, визначена за їх згодою (якщо інше не встановлено судом); Якщо ж об’єкт перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, поділений між ними в натурі, то платником є ​​кожна з цих осіб за частину приналежній їй.

Нагадаємо, що податок на нерухомість сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування. База оподаткування об’єктів нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи, обчислюється органом ДПС на підставі даних Державного реєстру прав на нерухоме майно. Такі відомості надаються безкоштовно органами державної реєстрації прав на нерухоме майно. При цьому юридичні особи обчислюють базу самостійно виходячи з житлової площі об’єкта і на підставі документів, що підтверджують право власності на нього.

Порядок нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначений положеннями ст. 265 Податкового кодексу.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я