На голову Новини 20 січня відбулося відкриття виставки “Аеропорт… Пекельна смуга”

20 січня відбулося відкриття виставки “Аеропорт… Пекельна смуга”

174
0

Виставка “Аеропорт…Пекельна смуга” є першою спробою музейними засобами розповісти про епопею оборони українських Фермопіл – Донецького аеропорту ім.С.Прокоф’єва, яка тривала 242 доби.

20 січня 2016 р. о 14.00 в увідному залі головної експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська, 27) відбудлось відкриття виставки «Аеропорт… Пекельна смуга» та зустріч з героями і членами їхніх родин.

Оборона Донецького аеропорту тривала 242 доби. Увесь цей час український народ, затамувавши подих, стежив за розвитком подій у прострілюваних наскрізь терміналах та інших будівлях ДАПу, пишався мужністю своїх синів, молився за них. І вони перемогли.

Це була не просто перемога військових: противник не отримав стратегічно важливого об’єкта. Це була моральна перемога. Перемога сили духу захисників рідної землі, які билися так, ніби саме тут, на руїнах аеропорту, вирішувалася доля України. Не витримали конструкції будівель, але “кіборги” не здалися.
Рік потому ми згадуємо всіх, хто в пекельних боях кров’ю, потом і власним життям день за день писав історію оборони Донецького аеропорту та позицій навколо нього.

Виставка розповідає про долі 53 захисників ДАПу, які брали участь у боях упродовж усіх 242 діб героїчної оборони. Серед них – перший загиблий захисник Дмитро Андрусенко; наймолодший полеглий 18-річний Сергій Табала; загиблий від кулі снайпера командир взводу штурмової роти Геннадій Дощенко; командир танка Олександр Лавренко, який перед загрозою полону та захоплення бойової машини підірвав себе гранатою; убитий бойовиками в полоні Ігор Брановицький; один із командирів ДУК «Правий сектор» Валерій Краснян; Герой України Євген Межевікін та інші.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я