Економіка Скільки зарплат українців потрібно на один день роботи Президента країни? ЦЕ ШОК!

Скільки зарплат українців потрібно на один день роботи Президента країни? ЦЕ ШОК!

620
0

Бути Президентом країни – справа не тільки відповідальна, але і дуже дорога. Потрібні іміджмейкери, охорона, цілий автопарк, літаки, необхідно проводити звані обіди… Все це влітає населенню країни в мільйони гривень!!!

Чітко перевірити, у скільки Україні обходиться її Президент, ЧОМУСЬ не можна, хоча раніше це було досить прозоро…

У бюджеті раніше була спеціальна стаття, але її якісь таємні корупціонери прибрали, щоб не шокувати Народ… Але в звітах Кабміну про держбюджети різних років все ж знаходимо витрати – не конкретно на президента, а на всю його Адміністрацію і побічні послуги… Отож:

Скільки коштує Mr.President?

За офіційними даними, в 2014 році на президента вистачало 293 мільйонів.

Потім курс “підстрибнув” і в 2015 році на Адміністрацію президента витратили 444 мільйони гривень, 456 мільйонів – в 2016 році.

У 2017 році збиралися віддати 669 мільйонів. Правда, в результаті була виділена сума в 816 мільйонів гривень.

А в минулому році витрати на Порошенко неабияк зросли: Гарант обійшовся в 1 мільярд і 61 мільйон гривень!!! І це – в найбіднішій країні Європи!!!!

Таким чином, в 2016 році Президент ПЕТРО ПОРОШЕНКО обходився Україні в 1 мільйон 249 тисяч гривень в день!!!

У 2017 році – в 2 мільйони і 236 тисяч гривень. А в минулому році заплатили майже 3 мільйони (2 907 тисяч гривень в день). Лише за два роки витрати на президента зросли більше, ніж удвічі.

У поточному році Президент “стиснеться”. На його адміністрацію виділили вже дещо менше – 944 мільйонів гривень. Але все ж це 2 мільйони і 586 тисяч гривень в день!!!

За даними Держстату, мешканців України зараз 42 мільйони. Залишимо тільки здатних платити податки, тобто віднімемо пенсіонерів (12 мільйонів), людей з інвалідністю та малозабезпечених (3 мільйони), неповнолітніх (8 мільйонів) і безробітних (1,5 мільйона). Залишається 16,5 мільйона працевлаштованих українців.

Кожен з них в цьому році витратить на Адміністрацію президента 59 гривень. І це при тому, що в 1999 році президент обходився українцям в 1,5 гривні!!!

На Віктора Януковича Україна витратила найбільше. Він коштував країні 1,5 мільярда при курсі 8. Тобто, понад 5 мільярдів за поточним курсом і майже 14 мільйонів гривень в день. Янукович коштував країні дорожче, аніж президенти Європи. Менше витрачали тільки в Росії і США. В принципі, це не дивує, якщо врахувати спосіб життя президента. Якби сьогодні біля керма держави знову встав Віктор Янукович, на нього ви б витратили 309 гривень на рік.

Ще одна цікава цифра – співвідношення офіційних витрат на один день роботи президента і середньої зарплати простого українця. За даними Держстату за березень, середній офіційний заробіток громадянина – 10 237 гривень. Тобто, щоб забезпечити день роботи українського президента, потрібно місяць працювати 252 українцям. А під час правління Януковича на день роботи Гаранта потрібно було працювати 675 українців з середньою зарплатою. Іншими словами, ви могли б оплачувати один його день 56 років.

Цікаво, що навіть екс-президент Франції Ніколя Саркозі обходився французам значно дешевше – на його утримання місяць повинні були працювати 169 громадян.

ТО ЩО З ТАКОЮ МАТЕМАТИКОЮ ЧЕКАТИМЕ КРАЇНУ НАДАЛІ?…

Україна з її шаленим зовнішнім боргом ВЖЕ на грані дефолту, а нездара Гройсман нам усім “вішає лапшу”, що треба брати ще…

 
На що йдуть гроші українців?

Транспорт
Після президентства Віктора Януковича Петро Порошенко істотно урізав витрати, але з часом став витрачати все більше. Візьмемо, наприклад, автопарк. Зараз у Адміністрації президента в розпорядженні є Mercedes Sкласу, Range Rover, BMW, Toyota. Хоч машини і не нові, на обслуговування автопарку в минулому році пішло 200 мільйонів гривень.

Ще в 2013 році це коштувало 59 мільйонів. У 2014 році суму скоротили до 50 мільйонів. Але вже в 2015 і 2016 році автопарк обходиться в 75 мільйонів, і вже в 2017 році – майже в два рази більше (136 мільйонів гривень). Тобто з початку президентства Порошенко витрати на автопарк виросли в чотири рази.

Що ж стосується перельотів, то президент користується українським літаком АН-148 і “Аеробусом” 319, який купив Янукович. Там є окремий кабінет, зал для засідань і спальня. У державіапідприємств “Україна” розповідають, що в літаках немає золотої обробки, але є можливість працювати, а також поспати – передбачена зона відпочинку…

У 2014 році скромний новообраний президент витратив на авіаперельоти за все 6,5мілліона гривень. Для порівняння, екс-президент Янукович в 2012 році витратив для таких цілей 41 мільйон (за поточним курсом – майже 140). До речі, він також користувався одним з найдорожчих вертольотів серед глав держав – вдвічі дорожче, ніж у Володимира Путіна, і майже в три рази дорожче, ніж в Обами.

Але економія тривала недовго. Уже в 2015 році Держуправління виділили 42 мільйони – стільки ж, скільки і при Януковичі. Потім в 2017 пояса вирішили затягнути вужче – з інформацією, оприлюдненою на сайті системи державних закупівель ProZorrо, в 2017 році на перельоти відведені 35 мільйонів гривень.

Звичайно, якщо враховувати курс долара, то Порошенко виявився набагато скромнішим, ніж Янукович. Але вже в 2018 перельоти коштували державі 88 мільйонів гривень. На одну тільки транспортування делегації президента на засідання Генасамблеї ООН пішло 5 мільйонів гривень.

У цьому році на повітряну транспортування заклали трохи менше – 65 мільйонів. Сума вказана в договорі між “Україною” та Держуправлінням справами. У ньому наголошується, що ціна може бути знижена “за взаємною згодою сторін шляхом укладення додаткової угоди”.

Таким чином, якщо на початку президентства Порошенко його перельоти коштували 18 тисяч гривень, то тепер вони обходяться в 178 тисяч гривень в день. Тобто, ви витрачаєте на повітряний транспорт уже не 40 копійок на рік, а близько 4 гривень.

Безпека

Гроші на охоронців президента йдуть з іншої статті – витрат на оборону і безпеку, але обійти увагою це питання не можна.

Як і з перельотами, тут закладені витрати не на одного лише президента. Управління державної охорони охороняє ще й главу Ради і його першого заступника, а також прем’єра, першого віце-прем’єра, деяких міністрів і главу Конституційного суду, главу МЗС і генпрокурора. Крім того, забезпечує безпеку офіційних іноземних делегацій. Так що вичленувати витрати тільки на Гаранта складно. Сім’я президента теж береться під охорону з моменту інавгурації, але за особистим угодою з главою держави.

Якщо до президентства Януковича на охорону держвлади витрачали 191 мільйон гривень, то під час його правління витрати збільшувалися з 230 мільйонів і до 315.

“Через кілька місяців після інавгурації в 2010-му Янукович практично подвоїв кількість охоронців себе улюбленого, – розповідав генпрокурор Юрій Луценко. – Якщо Кучму охороняли 40 чоловік, а Ющенко близько ста, то Віктора Федоровича ще в 2010-му охороняли 170 чоловік”.

При Порошенко витрати знизили. Але вже в 2015 році вони зросли до 457. Звичайно, на сумі відбився курс долара, але негативний ефект частково нівелювало то, що сталася окупація Криму. Охорона більше не була потрібна главам раді АРК, раді міністрів і постійному представникові президента.

Скільки у Порошенка охоронців – невідомо, але витрати тільки ростуть. З 2016 – майже 600 мільйонів гривень, у 2017 році – 994 мільйони. У 2018 року виділили 1,03 мільярда, а на 2019 – 1 мільярд і 240 мільйонів гривень.

Правда, за цією статтею витрат ми явно не рекордсмени. Тільки на охорону сім’ї Дональда Трампа влади Нью-Йорка витрачають мільйон доларів в день.

Додаткові витрати

Також потрібно платити за утримання і ремонт державних резиденцій. У минулому році сума склала 77 мільйонів гривень. Всього це 153 тисячі квадратних метрів, тобто один “квадрат” коштує 503 гривні на рік.

Тоді ж ще 29 мільйонів витратили на офіційні і представницькі заходи за участю президента. Звані обіди теж “влітають у копієчку” – організацією президентського столу займається державне підприємство “Гарант-сервіс”.

Крім витрат на Адміністрацію, в минулому році в Держбюджеті виникла ще одна рядок – про фонд президента. Від його імені, але за гроші платників податків, закуповують шкільні автобуси і басейни.

Заощадить чи Зе?

Зеленський вже озвучував плани відмовитися від дорогих авіаперельотів, перенести Адміністрацію президента в коворкінг і скоротити її штат. NEWSONE.ua раніше писав про те, целесобразно така ідея. “Переїхати” цілком можливо, але, за приблизними оцінками експертів, времязатратно і дорого – на це потрібно близько року і приблизно 20 мільйонів гривень. У Зеленського вже сказали, що бюджету ці витрати не торкнуться. Але і в фінансування з кишені нового президента теж слабо віриться – подібну суму він не заробляє і за рік.

Крім того, під питанням зручність пересування до урядового кварталу – на один тільки транспорт президент може витратити величезні суми. А ось скорочення штату адміністрації цілком можливо.

“Дорогі” й “дешеві” світові лідери…

Статистику по грошах, які виділяються на режими африканських і південноамериканських країн, знайти складно. Зате відкрита інформація про російського президента. У 2016 році Путін і його адміністрація обійшлися бюджету в 9,3 мільярда рублів (3,8 мільярда гривень). І це вже скорочені витрати – в 2015 році витратили на мільярд рублів більше.

Зате вже до 2018 року на те, щоб глава країни повноцінно функціонував, виділяється майже 16 мільярдів рублів (6,46 мільярда гривень). Сума в 2 рази більше, ніж витрати на українського президента.

Економічно активне населення злої до УКраїни Росії – 75 мільйонів, а в середньому росіянин заробляє 36 тисяч рублів (14,5 тисячі гривень). Таким чином, Путін обходиться росіянам в 86 гривень на рік – все одно дорожче, ніж український президент.

Мабуть, найбільше грошей іде на утримання британської королеви. За даними The Independent, в рік на неї йде близько 40 мільйонів фунтів стерлінгів (і це вже скорочений майже на третину бюджет). Але в основному найбільші суми витрачають трохи на глав держав. Єлисейський палац обходиться в 100 мільйонів євро в рік, Білий дім – в 4 мільйони доларів. А суми, які йдуть на офіційні резиденції російського президента, строго засекречені.

Також дорога пенсія “ексів”. Забезпечення трьох українських екс-президентів на рік коштує мільйон гривень, в той час як за кордоном зазвичай витрачають набагато більше. Тільки на одного екс-главу Франції Ніколя Саркозі держава “спускало” 65 тисяч євро на рік (майже 2 мільйони гривень). Йому також надали квартиру за рахунок держави і охорону, які обходилися ще в 10,3 мільйона євро в рік. В результаті французький президент Франсуа Олланд зменшив витрати на утримання “ексів”.

Дорогі президенти і в США. На Барака Обаму в 2018 році витратили 1,15 мільйона доларів, на Джорджа Буша-младшего- трохи більше мільйона, на Білла Клінтона – трохи менше мільйона.

Що ж стосується європейських лідерів, то їх витрати підрахувати складно. Але кота в мішку все одно не сховаєш. Наприклад, французький президент Макрон відомий своїм марнотратством: тільки за три місяці він витратив 26 тисяч євро на послуги візажиста. Чи входить цю в цю суму стрижка – невідомо…

Подібна практика властива не тільки Макрона. Його попередника, Франсуа Олланда, звинуватили в “шампунь-соціалізмі” – на перукаря лідера на місяць витрачала близько 10 тисяч євро. Ну а Трамп перед своєю інавгурацією закупив косметики на 10 тисяч доларів – для себе і 20 своїх помічників. Ще 30 тисяч він віддав визажистам.

І хоча Макрон обіцяв, що інцидент з косметикою більше не повториться, в 2018 році він закупив за державний рахунок в Єлисейський палац порцеляновий сервіз вартістю в 50 тисяч євро. При цьому журналісти вважають, що сума в рази занижена. Також Макрон хотів потроіть особистий басейн ціною в 34 тисячі євро у дворі його резиденції.

Є не тільки марнотратні, але і досить скромні президенти. Наприклад, колишнього лідера Уругваю Хосе Мухіку, прозвали “найбіднішим президентом у світі”. І під час, і після правління Мухіка разом з дружиною жив на своїй фамільної фермі. Він вирощував квіти на продаж і віддавав на благодійність близько 90% своєї зарплати. А з відходом з політики від пенсійних виплат відмовився. Він говорив: “сьогодні я президент, а завтра буду купою личинок і зникну”, і був номінований на Нобелівську премію миру.

Будемо сподіватися, що новий український президент буде менш марнотратний, ніж його попередники, і скористається досвідом Хосе Мухіку, а не Віктора Януковича, Володимира Путіна або Еммануеля Макрона. Тоді платники податків зітхнуть спокійно… НАРЕШТІ… МОжливо…

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я