Сфера ЖКГ Скільки в серпні українцям доведеться платити за комуналку за новими тарифами

Скільки в серпні українцям доведеться платити за комуналку за новими тарифами

547
0

У Києві підвищується вартість послуг ЖКГ. Підвищення стартувало з першого липня.

Це означає, що платіжки з підвищеними цінами люди отримають вже в серпні. Ми розбиралися, за що і скільки саме доведеться платити киянам, – передаює  strana.ua .

чому підвищують

У КМДА пояснюють рішення про подорожчання квартплати підвищенням мінімальної зарплати, а також загальним зростанням тарифів в країні.

“Тариф на квартплату не підвищувався з 2010 року, тобто, цілих сім років, – розповідав” Країні “Петро Пантелєєв, заступник голови Київської міської державної адміністрації з питань житлово-комунального господарства. – Останні 2,5 року, шляхом оптимізації невиробничих витрат, скорочення адміністративного персоналу , нам вдалося не підвищувати тариф. Хоча все це час росли ціни і в три рази зросли тарифи на гарячу воду, в шість разів – тарифи на електроенергію, подорожчало пальне. у цьому році в два рази зросла мінімальна заробітна плата – нам потрібно по перевищувати зарплати і двірниками, інакше ми просто їх втратимо. До того ж, в два рази зросла вартість вивезення сміття, а це частина тарифу на утримання прибудинкової території. Ми і так старалися підвищувати квартплату по мінімуму, розуміючи, що гаманці киян не гумові, і віддавали собі звіт в тому, що це непопулярний крок “.

квартплата

У серпні киянам доведеться платити більше за утримання будинків і прибудинкової території. Середній тариф складе 6,43 грн за один квадратний метр в місяць. Це в півтора-два рази більше в порівнянні з минулим місяцем. Сумарні витрати на комунальні послуги більшості жителів столиці зростуть приблизно на 25-30%, пише 112.

Згідно рішення КМДА, з 1 липня зміст багатоквартирних будинків подорожчає в півтора-два рази – до 6,43 грн за кв.м. Як і раніше споживачі можуть скористатися знижкою в розмірі 10% при оплаті послуг до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим. Зростання цін відчують на собі власники квартир в 8,3 тис. З 11 тис. Багатоквартирних будинків в Києві.

Після підвищення середньозважений тариф на квартплату стане на 3 гривні дорожче і складе 5,85 грн за 1 кв.м. Так, зараз за “двушку” 50 кв.м. при середньому тарифі 2,80 грн за 1 кв.м. доводиться платити 140 грн. Коли тариф збільшиться до 5,85 грн, квартплата зросте до 292,50 грн – тобто, більш ніж на 150 гривень.

Гаряча вода та опалення

Планують підвищити і інші комунальні тарифи. “Київенерго” погодило підвищення плати за користування гарячою водою приблизно на 2%, а восени можуть зрости ціни на газ і опалення.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, дозволила “Київенерго” збільшити тариф на поставку гарячої води в середньому на 2%. Один кубометр води з полотенцесушителем обійдеться споживачам в 84,45 грн, тоді як зараз він коштує 83,10 грн. Споживачі, у яких немає рушникосушки, заплатять 78,08 грн за один кубометр.

При цьому “Київенерго” незначно знизить плату за опалення. При наявності лічильника вартість 1 Гкал тепла зменшиться з 1416,96 до 1414,45 грн, а для будинків без таких приладів – з 32,97 грн до 32,91 грн за один квадратний метр площі квартири. У новому опалювальному сезоні споживачі вже не зможуть скористатися можливістю отримати розстрочку на оплату дорогого опалення.

Газ

Національний банк в своєму прогнозі про рівень інфляції в 2017 році вважає, що в жовтні можуть зрости ціни на газ і опалення. Як сильно – регулятор не повідомляє.

Скільки в підсумку заплатимо

Якщо зараз за квартиру площею близько 80 кв. м її власники платять влітку в середньому близько 1 тис. грн на місяць, це без урахування вартості опалення, телефонного зв’язку та інтернету, то після підвищення цін на обслуговування прибудинкової території заплатити доведеться на 25-30% більше.

При цьому в середньому близько 45% населення країни користуються знижками на оплату житлово-комунальних послуг. Тому уряд посилює контроль за витрачанням коштів. Міністерство фінансів ретельніше перевіряє всіх одержувачів допомоги і відмовляє в тому випадку, якщо власник квартири зробив велику покупку на суму від 50 тис. Грн. Борги за комунальні послуги, які скупчилися за два місяці і більше також не дозволять отримувати субсидію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я