На голову Новини Скільки коштує стати міліціонером?

Скільки коштує стати міліціонером?

225
0

Потрапити на роботу в міліцію можна лише за специфічними процедурами, які виключають випадковість. Попри це нездатність керівництва МВС України навести елементарний порядок у правоохоронному органі очевидна та незрозуміла. 

Потрапити на роботу в міліцію можна лише за специфічними процедурами, які виключають випадковість. Попри це нездатність керівництва МВС України навести елементарний порядок у правоохоронному органі очевидна та незрозуміла.

Деякі причини лежать на поверхні. Їх неможливо не помітити. Одна з них – корупція у відомчих навчальних закладах. Не секрет, що під час вступної компанії батьки значної частини майбутніх міліціонерів дають хабарі. Інакше мрія дитини не збудеться. 
Ситуація в системі МВС аналогічна. Подейкують, що цього року зі 100 новоприйнятих курсантів зібрали півмільйона "зелених". Такса на поступлення складає від 5 до 10 тисяч доларів за юнака та вдвічі більша за дівчину. Така собі гендерна нерівність. Усе залежить від статусу вузу, розумових і фізичних здібностей абітурієнта, від того – напряму чи через посередника передають гроші. Звичайно, зібрати "данину" з усіх неможливо. Бо завжди поступає кілька дуже підготовлених дітей, яких "прокинути" важко. За декого замовляють слово ті, кому не відмовиш. Є діти-пільговики.
Система хабарництва, що протягом тривалого часу застосовують у цих навчальних закладах, цинічна і примітивна. Вона відома всім – від курсанта до міністра. Суть її полягає у тому, що крім балів незалежного тестування, враховують результати випробування з фізичної підготовки та співбесіди. Їх проходять у міліцейському освітньому закладі, що відкриває можливості для підтасовок.
Тут же на офіційних сайтах розміщено рекомендований перелік питань для проведення співбесіди з готовності до навчання та служби в органах внутрішніх справ. Абітурієнт, скажімо, повинен відповісти на такі питання: співвідношення понять людина, особистість, громадянин; взаємозв’язок у людині біологічного і соціального, фізичного і духовного; вікові етапи людського життя; мета, сенс, спосіб людського життя; класифікація потреб людини; види людської діяльності; почуття, інтелект, воля в житті людини; світогляд, поняття та структура; сутність та структурні елементи людської свідомості, матеріальність та ідеальність світу…
Що це має спільного з готовністю до проходження служби в міліції, мабуть, відомо лише спеціалістам Міністерства внутрішніх справ.
Як використовують результати співбесіди, яскраво демонструє випадок, про котрий мені розповіли батьки абітурієнта. Хлопець поступав у навчальний заклад МВС два роки підряд. Він кандидат у майстри спорту з одного із видів єдиноборств. Перший раз відмінно пройшов випробування з фізичної підготовки, співбесіду, однак "забракло" бала. Юнак цілий рік займався з репетиторами і значно покращив результати незалежного зовнішнього оцінювання. Під час вступних випробувань в інституті набрав максимальну кількість балів із фізичної підготовки. Та не судилося – провалили на співбесіді. Виявляється, рік тому він був придатний до служби в міліції, але після покращення своїх знань уже не підійшов. Створена при вузі апеляційна комісія скаргу абітурієнта залишила без задоволення.
На відміну від співбесіди результати випробувань із фізичної підготовки в більшості випадків використовують для підняття балів "потрібним". Значна частина майбутніх офіцерів взагалі не здатна виконати нормативи.
Для створення ілюзії чесної вступної компанії використовують співробітників підрозділу внутрішньої безпеки, які здійснюють оперативний супровід. Насправді він є звичайним "кришуванням" хабарників.
Для того, щоб покінчити з цим неподобством, потрібне елементарне бажання керівництва МВС. Зменшити рівень корупції можна було б, здійснивши кілька простих кроків. По-перше, необхідно відмінити співбесіди з абітурієнтами, оскільки вони жодним чином не визначають рівень готовності до проходження служби в органах внутрішніх справ. По-друге, випробування з фізичної підготовки слід проводити за межами навчальних закладів незацікавленими комісіями. І головне: розпочати очищення міліцейських шкіл від хабарників та інших правопорушників.
Однак курку, яка несе золоті яйця, ніхто, схоже, різати не хоче. Більше того, департамент кадрового забезпечення МВС організовує незаконну освітню діяльність і покриває посадових осіб.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я