На голову Новини Скандальний чиновник може здобути контроль над митницею

Скандальний чиновник може здобути контроль над митницею

143
0

Генерал Василь Пісний, який засвітився в скандалі з Парасюком, хоче зробити свого кума Сергія Сердюка головним контролером за митницею в Генеральній прокуратурі

Про це пише  Depo.ua

Рівно рік тому нардеп-розбишака Володимир Парасюк побився з генералом Василем Пісним. А де зараз той побитий есбеушник?

19 листопада 2015 року на засідання антикорупційного комітету Володимир Парасюк після словесної перепалки вдарив Василя Пісного ногою в голову. В коментарях для преси депутат назвав генерала «Антибіотиком», начебто під таким “поганялом” його знають в кримінальному світі, та звинуватив в незаконних оборудках. Далі ця справа перейшла в судову площину. У лютому Пісний програв суд про захист честі і ділової репутації, а в травні суд програв уже Парасюк. Проте не за фактом самої бійки, а за фактами поширення депутатом недостовірної інформації.

У генерала тоді виявилися не лише критики, але й захисники. Його, зокрема, називали симпатиком Євромайдану. На якій стадії нині судова тяганина між Парасюком і Пісним сказати важко, проте точно відомо, що й «сотник Володя» залишився з мандатом, і генерал – при справах. То ж єдина користь для суспільства від «ноги Парасюка» – персона есбеушника з міліцейським минулим привернула до себе значну увагу ЗМІ, які й сьогодні прискіпливо спостерігають за його кар’єрою.

Так, у грудні минулого року група активістів закликала правоохоронні органи розслідувати злочинну діяльність окремих посадовців на українських митницях, особливо на одеській. У цьому контексті знову спливло прізвище побитого Парасюком генерала, а також такого собі міліцейського чина Сергія Сердюка, якого називали кумом Пісного. Сердюк, за словами громадських активістів, безпосередньо займається координацією і контролем махінацій на низових рівнях силових структур. До того ж він має гарні зв’язки в структурах МВС і прокуратури.

Згодом повідомляли, що цей тандем, після того, як одеську митницю очолила Юлія Марушевська, перебрався на інші митниці. Зокрема, на київську. У пресі писали про ТОВ «Сіріус профі», через діяльність якого бюджет недоотримав $405 млн. грн. Правда, інформація про оборудки цієї фірми, «батьками» якої називали Пісного й Сердюка, здебільшого була у соцмережах і на третьорядних інтернет-сайтах. Ніхто з політиків та правоохоронців на ці публікації публічно не реагував, тому вони йшли, як то кажуть, у «свисток». Днями ж стало відомо, що кар’єра пана Сердюка от-от може піти вгору.

Як повідомляють джерела depo.ua, цього чоловіка нібито просувають на посаду в Генпрокуратурі, де він зможе курувати нагляд за законністю роботи митниць. Якщо це правда, то «щуку» кинуть в річку, адже важко навіть собі уявити суми, які злодійкуваті митники згодні платити, аби в Києві не помічала їхніх оборудок. Отримати фактичний контроль над митницею – це ж просто золота жила. А ще неважко уявити, скільки посиплеться звинувачень на адресу Генпрокуратури в разі, якщо таке призначення дійсно відбудеться. Вочевидь, Василь Пісний, раз він на плаву при всіх владах, добре знається на схемах, проте чи варто мати справу з такими людьми і чи взагалі відомо Генеральному прокурору про це кадрове поповнення? 

Крім того, варто зауважити, що Державна фіскальна служба і митниця зокрема отримують свою порцію критики. Переважно, справедливої. У випадку ж появи у ГПУ фігури, щодо якої у політиків, експертів і преси виникало багато запитань, частину критики на себе стягне прокуратура. Добре, коли хтось ділиться повноваженнями для підвищення ефективності роботи, але коли добровільно привозять «голи» у власні ворота – це викликає лише подив. Призначення посадовця, який боротиметься з корупцією на митницях, очевидно, правильний хід, проте борець має бути незаплямованим. Інакше, який сенс у цій посаді взагалі…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я