На голову Новини Скандальна забудова стадіону у Вінниці (ВІДЕО)

Скандальна забудова стадіону у Вінниці (ВІДЕО)

121
0

Один з найгучніших скандалів 2014 року, який навіть досі не ущух – забудова частини стадіону біля 18-ї школи у м. Вінниця. Журналісти медіа центру vlasno.info провели розслідування і з’ясували цікаві факти.

Один з найгучніших скандалів 2014 року, який навіть досі не ущух – забудова частини стадіону біля 18-ї школи у м. Вінниця. Журналісти медіа центру vlasno.info провели розслідування і з’ясували цікаві факти.

 

 

Забудовник: директор державного підприємства Міністерства оборони України «Вінницьке інженерно-будівельне управління», – Валерій Коробков. Він розповів нам, що історія подій з 18-ю школою триває із середини 2013 року. Також не приховує, що вже раніше його підприємство співпрацювало з Вінницькою міською радою по будівництву муніципального житла.
zabudovnyk
Валерій Коробков

Так, від Коробкова нам вдалось почути, що міські чиновники прийняли рішення побудувати будинок і стадіон, позаяк коштів на стадіон не було, запросили його організацію. Мовляв буде бартер – ми вам площу під будинок, а ви нам – сучасний стадіон. Стадіон дійсно є, але потрапити на нього не завжди зручно, адже він під охороною і працює за стислим графіком.

Директор будівельного підприємства підкреслює, що з документами на будівництво в нього все гаразд. Більше того, останні судові засідання розглядаються на його користь. Він вважає, що та територія ніколи не була шкільним стадіоном. А от про присутність спортсменів, яких у народі називають «тітушками» і, які завдавали травм місцевим жителям, знімальній групі пояснили: протистояння між прихильниками та противниками будівництва.

– Дане будівництво лише поліпшить інфраструктуру мікрорайону, адже ми навіть замінили електро підстанцію, дорого вартісні прилади купували на Запоріжському заводі, – Валерій Коробков.

Натомість інша сторона, навіть, сьогодні не збирається складати руки. Юрист і адвокат Сергій Парвадов обіцяє дійти навіть до Європейського суду.
parvadov
Сергій Парвадов

– Будівництво незаконне, в мене є маса підтверджуючих документів. Але сьогодні справедливості у судах досягти дуже важко та ми не покладаємо надії, – Сергій Парвадов.

Скандальне будівництво біля 18-ї школи прославилось на всю Україну «тітушками». Однак, найцікавіше те, що в робочий час там неодноразово перебували чиновники Вінницької міської ради. Свою присутність так і пояснювали: «ми на роботі». Але противники будівництва наголошують, що міська рада в особі ряду чиновників, мала особистий інтерес у будівництві.titushky

Сутички із професійними спортсменами здебільшого закінчувались серйозними травмами. Одній жінці була зламана рука, вона зверталась у міліцію. За її словами до відповідальності не притягнений жоден із нападників, на це звертає увагу і юрист Парвадов.
ludmyla
постраждала, Людмила Задачіна

Кажуть, що нападники – це працівники охоронної фірми «Гепард-Захист Плюс». Гепардівці неодноразово були помічені на різних протестних акціях: 17 квітня 2014 року не пускали вінничан у міську раду, 6 грудня перешкоджали активістам бути присутніми на сесії Вінницької обласної ради, захищали приміщення МСЕК та його скандального керівника Віктора Власюка, а також розганяли протестувальників біля 18-ї школи.

За словами правоохоронців, справу активно розслідують за двома кримінальними провадженнями, однак чи допитані зловмисники не кажуть, мотивуючи таємницею слідства.
chyrka6

Роман Чирка, заступник начальника слідчого відділу

Дехто з активістів пропонує вирішити проблему по-своєму кажуть, якщо підрядником будівництва виступає Міністерство оборони то квартири варто віддати сім’ям загиблих в АТО.
medvedenko7

Олена Медведенко, активістка, юрист
 

Місцеві жителі по-різному ставляться до будівництва. Одним воно не заважає, іншим – завдає незручності, адже його довго обходити. Декотрі перехожі сказали нам, що були і є противниками цього будівництва.

 

 

– Мені незручно через це будівництво, було і є, – каже місцева жителька Майя, – тут раніше діти грались, а зараз біжіть, зайдіть на той новий стадіон, що вони побудували? Вони зараз, що хочуть те й будують.


maja
місцева жителька Майя
 

Надалі противники будівництва оскаржуватимуть рішення у вищих судах, кажуть, що поки не доб’ються справедливості, зокрема, готують позов у Європейський суд. Також кажуть, останнє судове рішення, що прозвучало у Києві у вищому адміністративному судді «дозволило» по Україні забудовувати шкільні стадіони й дитячі майданчики.

 

 

Ми показали вам дві сторони медалі щодо одного з найскандальніших будівництв у місті Вінниця, а ви: думайте, аналізуйте та робіть висновки.

 

Михайло Рюхов, Костянтин Сніцар, спеціально для vlasno.info.

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я