На голову Новини СКАНДАЛ: Вінницький суд закрив очі на порушення Закону, бо відповідач – міська...

СКАНДАЛ: Вінницький суд закрив очі на порушення Закону, бо відповідач – міська рада (ВІДЕО)

91
0

Незвичайна справа потрапили до Вінницького міського суду.

Вінничанин написав позовну заяву, де звинуватив Вінницьку міську раду в протиправній бездіяльності, вимагав зобов’язати її прибрати з площі Майдану Незалежності наметове містечко Тарифного Майдану.

Третьою особою в справі на стороні міської ради виступав активіст Тарифного Майдану Віктор Малиновський.

Однак розгляд справи повернувся таким боком, що відповідач, об’єднавшись з позивачем, звинуватили третю особу в справі – Віктора Малиновського, у порушенні благоустрою міста. Мовляв Тарифний Майдан псує гарну картинку, топче газон, відлякує численних туристів, а також заважає проводити новорічні концерти.

16 грудня 2015 року, той час, коли відбувалось судове засідання з даного приводу, відбулось силове знесення Тарифного Майдану.

200-300 осіб, в основному працівники комунальних підприємств та бюджетних установ, заручившись підтримкою невідомих молодиків та міською самообороною, розтрощили наметове містечко, а майно Тарифного Майдану розікрали.

Отже, логічним завершенням даного позову, мало б бути закриття справи, за відсутності предмету позову – самого Тарифного Майдану. Як кажуть у народі: «Нема тіла – закрили діло».

Проте, гуманний суд, не зважаючи на відсутність предмету позову, постановляє ДЕМОНТУВАТИ наметове містечко Тарифного Майдану. Посилається суддя на порушення благоустрою міста.

Правозахисник Віктора Малиновського, а по-сумісництву і активіст Тарифного Майдану Валерій Палій, намагався пояснити судді, що не в компетенції суду вирішувати питання благоустрою міста. Відомо, що цією проблематикою займається адміністративна комісія. Тим більше, що нею вже було вирішено оштрафувати Тарифний Майдан за «витоптаний» газон.

Валерій Палій також зауважив, що демонтувавши намети та розігнавши таким чином мирне зібрання вінничан, міська рада, а також суд, який виніс постанову, порушують ст.39 Конституції України, де зазначено, що «громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування».

9 листопада 2015 року повідомлення про проведення безстрокової акції під назвою «Тарифний Майдан» було вручене представникам Вінницької міської ради.

 

Отже, Вінницький міський суд, щоб догодити міській раді, прикриваючись підзаконним актом про благоустрій міста, залишив право на мирні зібрання у Вінниці під знаком питання.

[iframe width=”854″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/wo4KGANwZ40″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я