На голову Економіка СКАЛЬСЬКИЙ…бути чи не бути ???

СКАЛЬСЬКИЙ…бути чи не бути ???

532
0

Чим володіє новий заступник Вінницького міського голови Владислав ...Подальша доля губернаторства Владислава Скальського наразі вирішується у високих кабінетах ОП. Де майже визріло рішення про його відставку з посади голови Вінницької ОДА, що й станеться після завершення карантину. Наразі рішення притримують, щоб не ламати внутрішню систему координації влади, яку з худо-бідно вдалося вибудувати. Про те що голова ОДА знаходиться в зоні ризику обережно повідомляли на одному з місцевих сайтів.

Першим, з посиланням на власні джерела в ОП, про ймовірну відставку Владислава Скальського повідомив сайт Вадима Денисенка “Депо”. А сьогодні про це написав один з телеграм-каналів з сітки Банкової. Тому ми вирішили розібрати таку можливість і чому.

Формальною причиною називають начебто серйозні проблеми з недофінансуванням у медичній галузі, викликане безладом у стосунках нового Кабміну та місцевих управлінських структур. Як наслідок – публічний розголос цієї проблеми та нові звинувачення на адресу влади, що, як ви розумієте, рейтингу їй не додає. В кулуарах влади деякі підлеглі Владислава Скальського відверто кепкують над командою його радників та піарщиків, які завели свого роботодавця на хибний шлях “відосів”, “фейсбучиків” та “перевірок без попереджень” в районах – ноу-хау яке свого часу ефективно використовував ще Дмитро Дворкіс, за часи його нетривалого перебування на посаді губернатора.

Але ми про політичну складову справи.

Аналогічні проблеми є по всій країні, а реально можуть покарати лише декількох губернаторів. Чому Вінницька область потрапила до цього переліку?

Владислав Скальський прийшов до ОДА з Вінницької мерії, тож чи можна стверджувати, що він був в умовній групі Гройсмана-Моргунова? Скоріше так, чим ні. Вже згаданий нами сайт “Депо” стверджує це з великою впененістю. Але якще це так очевидно, то наївно було б вважати, що в Офісі Президента, СБУ та інших органах, які готують довідку та проводять спецперевірку чиновників найвищого рангу “А” перед призначеннями на такі посади не доповіли таку ймовірність особисто президенту.Правительство Украины бездействует из-за «саботажа» Гройсмана ...

Напрошується висновок, що можливо саме Володимира Гройсмана таким чином відштовхують від впливу на ситуацію. Така теза має право на існування, але проблема глибша.

Справа у тому, що В. Скальський очолив структуру виконавчої влади у такому стані, що низка старих чиновників отримали гарантії збереження власних посад та усіх переваг і благ, які дані посади дають можливість отримувати. У цей же час група народних депутатів, передусім, від «команди Зе» намагалися нав’язати голові ОДА своє бачення кадрової політики. І робили це, у тому числі, через депутатський корпус обласної ради, який, як завжди, перебіг на бік переможців. Згадаємо процеси навколо незатвердження звіту заступника голови ОДА І. Івасюка та вимогу відставки Л. Грабович з посади директора Департаменту здоров’я.Заступник Скальського Івасюк, якого рекомендували звільнити через ...

Найбільш раціональною поведінкою у такому випадку було б обрання одного з центрів впливу. Або – цілком і повністю «вписуватися» за «стару команду», виступаючи на її захист у публічній площині. Або – перейти на бік депутатів з виконанням їхніх вимог, отримавши навзаєм підтримку на рівні Києва.

Втім, перший шлях не давав гарантії безпеки від можливої відставки у якості покарання за колективний прокол влади, а другий – від того, що поразка на місцевих виборах, внаслідок падіння рейтингу провладної «Слуги народу», не перетвориться на публічне приниження. Адже «зелених» просто не допустять до виконкому, а Скальський залишиться не при справах.

Скальський намагався балансувати, не відмовляючись від причетності до команди Володимира Зеленського, не розриваючи публічно з Гройсманом, не виступаючи на захист власних підлеглих, але й не псуючи стосунків з нардепами. До того ж виконуючи настанови центральної влади про максимальне дистанціювання голів ОДА від публічного політичного процесу.

Наслідок – швидше за все – відставка, оскільки не вдалося задовольнити жодну зі сторін.

Парадоксальне рішення, яке ми рекомендуємо будь-кому, хто прийде Скальському на заміну – формувати власну команду, не оглядаючись на старі авторитети, але й не перетворюючись на знаряддя виконання примх народних депутатів.

Виникла необхідність зробити кадрову ротацію – роби, не оглядаючись ані на вчорашні авторитети, ані на наявні «розклади».

Владислав Скальський намагався бути «між центрами». А слід було самому становитися «центром». Тоді відбулося би накопичення персонального політичного капіталу, який можна було б використати у «час Х», тобто під вибори. І конкретні партійні кольори команди, до якої міг приєднатися Скальський, були б не настільки важливими.

Швидше, виборчий проект вибудовувався би під лідера.

Максимально спрощуючи, можна сформулювати висновок. У нинішнього вінницького губернатора був шанс вирости до рангу самостійної політичної фігури.

А він його не використав.

У результаті підтримку «старих» втратив, а опору в особі «нових» не здобув.

Джерело

#Влада #ОДА #скальський #корупція #ДБР