На голову Новини Швейцария собирается упростить возврат активов Януковича

Швейцария собирается упростить возврат активов Януковича

80
0

Швейцарія розраховує до кінця року ухвалити новий закон, що дозволить прискорити повернення коштів, отриманих незаконним шляхом.

Про це сказав голова департаменту міжнародного права МЗС Швейцарії  Валенин Зельвегер, повідомляє Reuters

“Швейцарська влада співпрацює з низкою країн, зокрема Гаїті, Єгиптом, Тунісом та Україною, щодо повернення їм викрадених колишніми лідерами коштів, нині заморожених на рахунках альпійської країни», – пише агентство із посиланням на Зальвегера.

Втім, обидві палати швейцарського парламенту ще мають узгодити свої версії законопроекту, включно із питанням давності.

“Думаю, що консенсусу можна буде дійти не раніше кінця року. Це буде найбільш грунтовний закон у світі… його слід ухвалити”, – наголосив голова департаменту міжнародного права МЗС Швейцарії.

На його переконання, швейцарським банківським установам необхідно більш ретельно підходити до вивчення походження коштів своїх клієнтів.

“Я не скажу, що ми провалили виявлення, але в цьому плані треба працювати краще”, – відповів Зальвегер на запитання щодо того, чи достатню пильність виявляють швейцарські банки та органи влади для виявлення сумнівних коштів.

За його словами, основну роль в упередженні розміщення коштів, здобутих злочинним шляхом, мають відігравати банки.

“Упередження починається з банків. Ми маємо щільніше працювати з банками, щоб зробити їх ще більш чутливими до розміщення подібних коштів. Найважливіше у цьому – правильна законодавча база”, – наголосив він.

Основну роль держави у цьому плані він бачить у намаганні зменшити кількість інцидентів.

“Ми є найбільшим приватним офшорним банківським центром у світі, тож я не думаю, що ми гірші за інших…Наша мета – мінімізувати різноманітні інциденти і повернення активів саме є спробою зусиль уряду зі зменшення таких випадків”, – додав Зальвегер.

Агентство також додає, що впродовж останніх 25 років Швейцарія повернула $1,8 млрд викрадених або привласнених, вилучених у різноманітних диктаторів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я