Економіка Що в реальності відбувається з доставкою пенсій?

Що в реальності відбувається з доставкою пенсій?

456
0

May be an image of 1 особа, стоїть, дерево, сніг та текстВ продовження розмови про «Укрпошту» і про те як «ефективні менеджери» наживаються на пенсіонерах довелося розібратися – що в реальності відбувається з доставкою пенсій.

Колись давно Укрпошта була монополістом у видачі пенсій. У ті часи Укрпошта отримувала основний дохід від своєї базової послуги – доставки відправлень. А пенсії були додатковим доходом, «підробітком». Листоноша розносив листи і газети та попутно доставляв пенсії. Також пенсії видавали через поштові відділення.
Хоча з певного часу в містах пенсіонери почали масово переходити в банки, Укрпошта особливо не бентежилася, тому що за великим рахунком пенсії не були її основним бізнесом.
І ось, в 2016 в Укрпошту завели Смілянського. Він взагалі не розумів як працює пошта і ніколи нічим до цього не керував. Як можна було такого невігласа в поштовій справі і управлінні призначити керівником величезного і надскладного держпідприємства – це окрема тема. Але одразу він почав казати тільки про «поштовий банк» і доставку пенсій. І по сьогодні говорить здебільшого про це та регулярно ставить ультиматуми що не буде доставляти пенсії. Втім ми розуміємо, що його «старших товаришів» привабили 140 млрд грн пенсій, які проходили транзитом через Укрпошту щорічно. Можна сказати, що Смілянського саме заради цих мільярдів сюди й прислали.
Перейнявшись пенсіями, Смілянський забув (чи забив) про розвиток основної послуги Укрпошти – доставку відправлень. Взагалі, він, як і його «зоряна команда», і не могли нею фахово займатися через слабке уявлення про цю складну послугу логістичного характеру. Відповідно нічого не прогнозували і не прораховували, не вкладали кошти в її розвиток і інфраструктуру.
Це призвело до того, що Смілянський майже повністю втратив бурхливо зростаючий ринок посилок. Якщо на момент його приходу Укрпошта мала прибл. 60% цього ринку, то тепер прибл. 10%! Якщо на момент його приходу Нова Пошта мала дохід в 2 рази менший ніж Укрпошта, то сьогодні вона має дохід в 2 рази більший, ніж Укрпошта! І навіть не доставляючи пенсії! Причому, за цей час Нова Пошта, маючи гірші стартові умови і не отримуючи від держави сотні мільйонів допомоги, побудувала десятки сучасних логістичних центрів і відкрила кілька тисяч сучасних поштових відділень! Ось вам простий порівняльний аналіз «ефективності» Смілянського.
Отже через некомпетентність і непрофесіоналізм цього діяча, доставка пенсій перетворилася на основну послугу Укрпошти. Зверніть увагу, він всюди говорить тільки про неї, замість займатися розвитком інших послуг Укрпошти! 5 років тільки про доставку пенсій! Три наради в кабінеті у президента з питання доставки пенсій! Безліч ультиматумів прем’єр-міністрам!
При цьому Смілянський постійно учиняє підступний трюк – коли він обгрунтовує «витратність» послуги доставки пенсій, він пхає в неї витрати на інші послуги! В принципі, це логічно, зважаючи що інші послуги при Смілянському зачахнули і тепер Укрпошта виживає лише за рахунок доставки пенсій.
І тут виникає головне питання. Коли Укрпошта доставляла пенсії всім пенсіонерам України, було логічним, що Пенсійний Фонд і платив їй за доставку всім пенсіонерам. А тепер, коли Укрпошта доставляє пенсії лише 30% пенсіонерів країни, чому Укрпошті за доставку пенсій платять інші 70% пенсіонерів зі своїх пенсій? Адже виходячи із західних принципів ведення бізнесу та вільної конкуренції, про які постійно просторікує Смілянський, пенсіонери самі повинні оплачувати доставку собі пенсій, обираючи постачальника на ринку.
Простий розрахунок показує, якщо ті 3 млрд грн, які Пенсійний фонд платить Укрпошті за доставку пенсій 3 мільйонам пенсіонерам, розділити між цими пенсіонерами, то кожному дістанеться 1000 грн! Навіть тим, кому пенсію не доставляють додому! І нехай нерухомі пенсіонери (скільки їх, до речі?) укладають за найвигіднішими умовами договори безпосередньо з Новою Поштою, Укрпоштою, банками, ФОПамі – і ті доставляють їм пенсії! Хіба складно листоноші з глухого села раз на місяць з’їздити в райцентр, отримати там в банкоматі пенсії для 5 стареньких і офіційно отримати за це винагороду по 50-70 грн від кожного? І тим більше, везти автобусом в село пенсії для 5-и осіб зовсім безпечно – настільки вони зараз мізерні.
Певна річ, така система прямих договорів на доставку пенсій позбавить ефективного Смілянського 3 мільярдів грн щорічного податку на пенсіонерів, проте надасть нам і Уряду можливість обговорити навіщо він зробив Укрпошту неконкурентоспроможною в основних послугах і наскільки він ефективний в організації доставки пенсій на його улюбленому вільному ринку.
До речі, згадка про прямі договори на доставку пенсій вже зараз висвічує обриси грандіозної афери, яку ми також маємо обговорити. Йдеться про масове закриття сільських відділень та запуск «мобільних відділень» на базі авто, куплених за кредитом ЄБРР.
Справа в тому, що комісія на доставку пенсій Укрпоштою передбачає доставку пенсій прямо додому. Але ми бачимо це працює сьогодні – поштовики з сарказмом називають це «повстанням зомбі». «Мобільне відділення» приїжджає в село раз в тиждень. Всі хворі і немічні в спеку і в мороз як зомбі виходять в центр села і там на нього чекають. Часто чекають годинами, тому що майже ніколи пересувні відділення не витримують графік. Іноді взагалі не приїжджають. А про собівартість цієї мобільної послуги, за яку пенсіонери платять 3 млрд грн, ми обов’язково поговоримо пізніше, даю слово.
#влада #укрпошта #кучеренко #корупція

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я