Новини Що таке тариф і з чим його їдять?

Що таке тариф і з чим його їдять?

573
0

 У сфері ЖКГ стільки нюансів, які навіть фахівцям не завжди відомі, не кажучи вже про простих громадян. Але давайте спробуємо розібратись в цьому питанню.

 У сфері ЖКГ стільки нюансів, які навіть фахівцям не завжди відомі, не кажучи вже про простих громадян . Але давайте спробуємо розібратись в цьому питанню.

Ви вважаєте , що в усьому винні тарифи? Це навряд чи. Тарифи всього лиш величина, але за ними стоїть щось більш конкретне – комунальні послуги.

Це електро -, тепло-, газо-, водопостачання, водовідведення. Їх ціна складається з декількох складових. Наприклад, з оптової ціни, тарифу на послугу з передачі ресурсу і збутової надбавки, вартості самого ресурсу (наприклад газу), а також зарплат, страхових внесків, амортизації основних засобів, ремонтних програм та іншого.

Взяти, припустимо, оплату за збут. Хто сьогодні ці витрати несе? Населення, а точніше, звичайний громадянин. Виходить, що з одного боку стоять ресурсопостачальні організації, а з іншого – споживач. Однак між ними з’являється третя сторона – керуюча компанія. У підсумку кінцева плата за комунальну послугу збільшується!

Парадокс в тому, що виконавцем комунальних послуг ні ЖЕК, ні ЖЕО при цьому себе не визнає, хоча збір платежів виробляють. Це ж заборонено законом! Іншими словами, надавати плату кожному споживачеві багатоквартирного будинку може тільки та особа, яка набула ресурс або ж безпосередньо, сама ресурсопостачальна організація . Тому що у неї є мережі, які приєднані до будинку, а споживач в будинку користується цими ресурсами . Але таких договорів у нас на ринку немає взагалі. Інше питання – з ким він укладений? ЖЕК та ЖЕО домовилися з ресурсопостачальними організаціями , але не від імені самих споживачів. Вони, будучи в ролі таких же споживачів, продають ці ресурси, стаючи виконавцями. Експлуатаційні кантори повинні в такому випадку мати якісь енергоприймаючі пристрої. Але їх немає. Виходить, керуюча компанія не має права укладати договір енергопостачання. Вона просто може купити ресурс, а потім продавати послугу.
В таких випадках треба вимагати від свого ЖЕКу письмової форми договору. Вона визначається спеціальним пунктом в Правилах надання комунальних послуг. Якщо його ніхто не надає, треба звертатися в Укрспоживнагляд, щоб вони провели перевірку і примусили до укладення договору.

Що може дати цей договір? Все! Це точка відліку. Було б бажання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я