На голову Економіка ЩО Кабмін зробив за тиждень? Звіт прем’єра Гончарука

ЩО Кабмін зробив за тиждень? Звіт прем’єра Гончарука

352
0

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук розказав, чого вдалося досягти уряду у своїй діяльності упродовж минулого тижня.

Пряма мова: “Ухвалили програму медичних гарантій, яка запрацює з 1 квітня 2020 року. Держава фінансуватиме витрати за надання всіх видів допомоги: екстреної, вторинної (профільний лікар), третинної (онкологія, СНІД, ускладнення після операцій), паліативної (невиліковні хвороби), а також медичної реабілітації. Щоб це працювало, медичні заклади мають укласти договори з Національною службою здоров’я”.

  • “Запровадили програму “Гарантована ціна на газ”, що захистить людей від її коливань. За розрахунками, ціна на газ буде на 7% нижчою від тогорічної”.
  • “Спрямували Фонду соціального страхування додаткові 1,4 млрд гривень на виплату в 2019 році лікарняних за тимчасовою втратою працездатності, через вагітність та пологи, а також на виплати на поховання”.
  • “Запроваджуємо госпітальні округи для того, щоб пацієнти мали доступ до якісної та спроможної мережі медичних закладів”.
  • “Збільшили на наступний рік фінансування урядової програми “Доступні ліки”! Більше того, запрацював новий онлайн-інструмент! Усі аптеки, що долучені до програми та знаходяться в радіусі 7 км від медичного закладу”.
  • “Перерозподілили кошти на ліквідацію заборгованості зарплати лікарям та вчителям через неефективний розподіл на місцях”.
  • “Додали кошти до урядової програми “Лікування за кордоном” на цей рік”.
  • “Ухвалили чотири державні стратегії у сфері громадського здоров’я, направлені на профілактику, щоб люди менше хворіли”.
  • “Уряд ухвалив проект закону, в разі ухвалення якого трудові книжки буде переведено в електронний формат”.

Деталі: Щодо робочих планів на наступні тижні Гончарук розповів, що уряд продовжить роботу з модернізації шкіл. “Масштабний ремонт їдалень, обладнання для спецшкіл та навчально-реабілітаційних центрів, належні санітарно-гігієнічні умови. Придбаємо нові шкільні автобуси для учнів у селах”. Прем’єр-міністр зауважив, що на модернізацію шкіл до кінця року планується витратити 1,1 млрд гривень.

Уряд також виділив майже 801,6 млн гривень на обладнання та технології для школярів — зокрема, STEM-лабораторії, у яких учні вивчатимуть природничі науки.

Ветерани АТО/ООС та ВПО отримають змогу оформити кредит на купівлю житла під 3% річних до 20 років.

Гончарук також розповів, що в уряді почали розробляти стратегію переходу країни на відновлювану енергетику до 2050 року.

“Активно йде процес приватизації. За 108,5 млн грн на аукціонах продано 3 державні об’єкти. Ведеться робота і щодо тих 415 об’єктів із 500, які Уряд нещодавно передав до Фонду”.

“Оголошено міжнародний тендер на здійснення аерофотозйомки всієї території України, яку мають оцифрувати повністю вже наступного року! Кадастри і топографічні карти матимуть достовірні дані про території”.

“За 3 місяці на публічній кадастровій карті з’явилося 6 нових інформаційних шарів! Загалом уже маємо відомості про 20,9 млн земельних ділянок — загальною площею 43,8 млн га”.

Джерело: Facebook прем’єр-міністра