На голову Економіка Шевцов і вінницький Автомайдан: хто з них пан, а хто пропав? (Відео)

Шевцов і вінницький Автомайдан: хто з них пан, а хто пропав? (Відео)

122
0

Рушійною силою протестного мітингу стали зовсім не активісти «Автомайдану Вінниччини», місцеві опозиціонери, а одеські автомайданівці разом із активістами з Луганська, Житомира, Тернополя.

Запланований на четвер, 10 березня, протест під Управлінням Нацполіції Вінницької області показав дві характерні речі: 1. Поліція, а саме її керівництво в особі кримчанина Антона Шевцова, якого звинувачують у сепаратизмі, не готова до діалогу із громадою; 2. Гастролюючі активісти з інших регіонів України, як і у випадку із 6 грудня 2014 року, є рушієм сутичок та силового вирішення конфлікту у Вінниці. Чи вдалася акція протесту, чи ні, але знову картинка для центральних телеканалів вийшла смачною: перекритий дорожній рух, палаючі шини, заштовханий народний депутат, начальник облполіції, на адресу якого голосно лунають образи та не спростовані ним самим звинувачення.

Рушійною силою протестного мітингу стали зовсім не активісти «Автомайдану Вінниччини», місцеві опозиціонери, а одеські автомайданівці разом із активістами з Луганська, Житомира, Тернополя.

Близько 11 ранку активісти перекрили вулицю Театральну. Формально – не перекрили, а постійно переходили дорогу туди-назад. Знервовані водії розвертали машини і їхали в об’їзд. Але водій «Газелі» Сергій виявився із не надто сильними нервами – він намагався проїхати через колону мітингувальників. Потім – спробував розвернути автомобіль, але зачепив когось із активістів. Протестувальники із відповіддю не забарились – «Газель» перекрили, водія намагалися витягнути із авто для «справедливого суду», передні колеса машини пробили. І це – перший тривожний дзвінок. Якщо акція планувалася як мирна, звідки у активістів взялися предмети, якими вони так вправно і швидко пробили колеса?

Мітингувальники вимагали одного, щоб до них вийшов начальник Нацполіції Вінниччини Антон Шевцов і відповів на запитання від громади. Але головний поліцейський не квапився спілкуватись із громадою, і лише коли градус напруги зріс майже до максимуму, вийшов…

 

До того заспокоїти мітингувальників на сходи управління поліз Валерій Палій. Він кострубато намагався довести активістам, що Шевцов – ще нормальний варіант керівника поліції для Вінниччини, а от його можливий наступник – людина «вінницької мафії». Незвичні до декламацій Палія не-вінницькі активісти слухати сентенції сивого адвоката не стали – і спихнули його з «трибуни». Палію нагадали і про справу Юрій Павленка (Хорта), яку адвокат, на переконання багатьох, веде мляво і беззубо. Безуспішно захистити Шевцова намагалась і ще одна захисниця Хорта – адвокат Оксана Курбаєва.

Згодом принесли шини… Після штовханини із міліціонерами, активістам вдалося донести автомобільні покришки до входу в управління. Підпалити гуму не давав народний депутат Іван Мельничук, апелюючи до мирного врегулювання конфлікту і обіцяючи інформацію від активістів розглянути на відповідній комісії Верховної Ради. До речі, інший вінницький народний депутат Юрій Македон лише пройшов біля протестувальників та не став втручатись у конфлікт.

Палали шина за шиною – вся вулиця Театральна була у чорному густому диму. Запах паленої гуми стояв не тільки на вулиці, а і в будівлях, що поруч з управлінням, та у самій Нацполіції. Мітингувальники казали, що шини палатимуть, доки до них не вийде Антон Шевцов. І ось, за кілька годин пристрастей, штовханини, критики і образ на адресу міліціонерів, яким був даний наказ «не пускати», Шевцов з’явився. Його промова до людей була короткою – журналістів та десяток представників активістів він запросив до актової зали.

Першим, що сказав Шевцов «відвідувачам» стало те, що він у відставку не збирається. Потім попросив підняти руки саме вінницьких активістів. Таких, на диво, виявилося небагато. Одразу розмова перетворилася на дискусію з образами, закидами та постійним «бенефісом» активістів, які, схоже, не давали можливості Шевцову виправдатися. Але схоже, головний поліцейський Вінниччини, цього робити й не збирався.

В хід пішла тара, у Шевцова жбурнули склянкою, яка стояла на столі. Почалася штовханина. Охоронці-«космонавти» швидко провели Шевцова до входу із зали…

Вінницька активістка Таїса Гайда, яка й була ініціатором цього протесту, весь час до того сиділа тихо. Після штовханини і швидкої передислокації Шевцова, Гайда оголосила про початок безстрокової акції протесту із вимогою звільнення Шевцова.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
відео: Vlasno Info
 
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я