На голову Новини Схеми з бензином і вербування в США! За що Зеленський зняв шефа...

Схеми з бензином і вербування в США! За що Зеленський зняв шефа Держохорони Оцерклевіча?

381
0

Є нові деталі звільнення начальника управління Держохорони Олексія Оцерклевіча . Указ про зняття його з посади був опублікований 16 жовтня. Але готувалася відставка ще у вересні…  

Оцерклевіч – колишній “кіборг”, який воював в Донецькому аеропорту і став знаменитим після рукостискання з польовим командиром російських сепаратистів Мотороллою.

Ніякого відношення до охорони перших осіб він раніше не мав, а на посаду потрапив завдяки протекції свого давнього знайомого Андрія Богдана і “бойовому” бекграунд, який підкупив Зеленського. 

В результаті відставка “Купола” (позивний Оцерклевіча в АТО) сталася через п’ять місяців після призначення. 

За цей невеликий час колишній шеф УДО встиг зробити ряд серйозних промахів, які і привели до його падіння. 

Три причини відставки

Основних претензій до роботи “Купола” було три. 

По-перше , непрофесіоналізм. За даними офіцерів, які служили з Оцерклевічем, шеф УДО не знав жодного нормативного документа і не простудіював навіть закон про охорону органів державної влади. 

Крім того, всіх дратувала його манера спілкування.

“Спілкується з матами, нетактовне, неосвічений. За 4 місяці так і не зрозумів, що в УДО солдатів немає, завжди і всюди кричав” солдата ніколи не дам в образу “, – розповідає співрозмовник” Країни “в охоронному відомстві. 

По-друге , новий начальник почав вибудовувати під себе корупційні схеми і заробляти на відкатах, кажуть в Управлінні. 

За словами джерела “Країни”, Оцерклевіч зробив позаштатним співробітником УДО громадянина Німеччини, який з 2015 року має посвідку на проживання в Україні – його звуть Олександр Шейбель.

“Він уродженець Донецької області, активно спілкується як з представниками” ДНР-ЛНР “. За два місяці перебування на посаді позаштатного радника Оцерклевіча постійно перебував у нього в кабінеті, давав поради, вирішував кадрові призначення і намагався впливати на всі процеси в УДО”, – заявив наш співрозмовник.

За його даними, Шейбель і Оцерклевіч взяли під контроль поставку запчастин, бензину, ремонт автомобілів УДО на інших СТО. Саме Шейбель виїжджав і проводив переговори з директорами і власниками підприємств.

Цю інформацію незадоволені офіцери передавали в СБУ на Банкову.

По-третє , проблемою стала поїздка Оцерклевіча в США перед візитом в Нью-Йорк Володимира Зеленського.

За інформацією “Країни”, “Купол” несподівано для всіх виїхав з Нью-Йорка до Вашингтона, де відвідав офіс американської Secret Service – американської спецслужби, яка, крім іншого, відповідає і за охорону керівництва США. 

“А з Києва супроводжував співробітник посольства США в Україні Олександр Лозенко. З ним він і відправився до Вашингтона. Посольство (Україна в США – Ред. ) Цією зустріччю не займалося взагалі і було в шоці від порушення всіх дипломатичних стандартів. З ним на зустрічі не було ні нашого дипломата, ні офіцера з безпеки, як в такій ситуації належить “, – повідомляє офіцер Управління в бесіді з журналістом” Країни “. 

За його словами, такий формат зустрічі викликав підозри у українських спецслужб, що в процесі спілкування могла бути здійснена вербування Оцерклевіча з метою отримання інформації про президента та його оточення, а також гостях Банковій.

Два звання і одне звільнення

Незважаючи на всі ці сумнівні історії, “Купола” звільнили відносно м’яко – без скандалу, та ще й нагородив генеральським званням . Що викликало неабияке обурення у військовому середовищі.  

Оцерклевіч з червня до жовтня 2019 року відбувся шлях від підполковника до генерал-майора.

“Це перше генеральське звання за час президентства Зеленського і викликало дуже негативну реакцію в офіцерських колах, так як є більш гідні люди, які чекали укази і на День незалежності, і на 14 жовтня. Якщо ж у нього були заслуги, за які давалися погони – то чому його зняли з посади? “, – сказав” Країні “джерело в одній із силових структур.

У той же час, наш співрозмовник в УДО каже, що до цих рішень причетний глава Офісу президента Андрій Богдан, який давно протегував “Купола”, а тому і захотів для нього “моральної компенсації” після звільнення.

“Саме Богдан наполіг на присвоєння звання” генерал-майор “і президент підписав”, – розповів “Країні” джерело в УДО.  

За його словами, тепер глава Офісу президента просуває своїх людей в заступники до нового шефа відомства – Сергію Рудю . 

Які ще причини “підкосили” Оцерклевіча

Претензії до колишнього шефа Держохорони, опубліковані вище, накладалися на інші резони, про які “Країна” розповідала раніше. 

Головним чином зіграла роль інформація про дві судимості Оцерклевіча , про які ми розповідали ще в липні. Через що у свій час навіть виникли проблеми з його допуском до держтаємниці. 

Нагадаємо, що начальник Держохорони був судимий двічі, причому за однаковою статті – 424-й (частина друга): “використання нестатутних методів впливу на підлеглих військовослужбовців”. 

Перший раз це сталося в 2009 році. Тоді військовий суд Київського гарнізону присудив йому півтора року службових обмежень і штраф на 15% грошового забезпечення. За який злочин – даних немає. 

Друга судимість за тією ж статтею була вже в 2011 році: Оцерклевіч змусив солдата бігати з гирею по плацу, той впустив її і зламав собі ногу. Тоді Козелецький райсуд Чернігівської області дав Оцерклевічу чотири роки – але без позбавлення волі. Офіцер відбувся дворічним випробувальним терміном…

джерело