На голову Економіка Схеми і зв’язки: як Анатолій Матіос та його спільники стали адвокатами?

Схеми і зв’язки: як Анатолій Матіос та його спільники стали адвокатами?

360
0

Матіос адвокатКолишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос та ряд його колег отримали адвокатські посвідчення.

Сьогодні, замість відповіді перед законом за схеми, кришування, Анатолій Матіос став адвокатом. Більш того, Матіос разом зі своїми поплічниками заснував адвокатське об’єднання з характерною назвою «ГВП». Офіційна розшифровка назви фірми — «Гарантія ваших прав». Неофіційна — Головна військова прокуратура. Під дахом «ГВП» Матіос і компанія пропонують допомогу при складанні декларацій, але найімовірніше в уникнути проблем з контролюючими органами.

Матіос

Як так вийшло, що прокурори, на руках яких обшуки адвокатів, тиск на ЗМІ, підроблення доказів і порушення прав людини перейшли на іншу сторону і самі стали займатися адвокатською діяльністю? Розповідаємо про це далі в нашому матеріалі.

Анатолій Матіос став адвокатом 

Екс головний військовий прокурор, права рука Порошенко — Анатолій Матіос перекваліфікувався в адвоката.

Матіос адвокат

Більш того, адвокатом стали також всі його найближчі спільники, які займалися з Матіос усіма його схемами в Генпрокуратурі. Це, зокрема, Дмитро Борзих, Ольга Миргородська, Віталій Опанасенко. Також скоринки отримали менш імениті його спільники — Денис Микулин і Андрій Філюк. Після звільнення Матіоса з ГПУ ця кампанія масово покинула прокуратуру. Хтось сам, хтось був звільнений. Але вивчати їх декларації можна довго.

«Справа податківців» Януковича

Крім того, перераховані прокурори раніше входили до групи з розслідування так званої «справи податківців» — справи колишніх високопоставлених співробітників податкового відомства часів Віктора Януковича, яких після затримання в 2017 році доставляли до Києва вертольотами з усієї країни.

Схеми і зв'язку: як Анатолій Матіос та його спільники стали адвокатами фото 1

Матіос пішов, але залишив своїх людей у ​​військовій прокуратурі. Наприклад, колишній військовий прокурор Ярослав Льошенко, Який привозив БТР під будівлю ТРЦ «Гулівер» під час знаменитого обшуку в офісі медіахолдингу «Вести» і запропонував розкривати стелі, знайшов себе на новому терені.

Тепер він працює в Державному бюро розслідувань, де обіймає посаду керівника Управління з розслідування кримінальних злочинів, скоєних військовослужбовцями.

Опанасенко ще взимку безуспішно шукав можливість влаштуватися в столиці хоча б помічником адвоката. Але з таким «реноме» його могли взяти хіба що двірником в шановну адвокатську контору.

Схеми і зв'язку: як Анатолій Матіос та його спільники стали адвокатами фото 2

Тепер Матіос і Ко адвокати. Рішення про видачу колишнього чиновника відповідної ліцензії приймав Рада адвокатів Волинської області.

Як Рада адвокатів Волинської області прийняв до адвокатури людини, за указом якого залякували адвокатів, викрадали свідків і катували підсудних?

Але найбільше дивують терміни отримання посвідчення. Наприклад, в Київській області претенденти на отримання сертифіката чекають в черзі на право скласти іспити близько року, після ще 6 місяців проходять стажування і тільки тоді мають право отримати свідоцтво.

З огляду на те, що Матіос пішов з Військової прокуратури тільки у вересні 2019, а його соратників поступово звільняли протягом року, таке блискавичне отримання адвокатів «ГВП» документів сильно насторожує.

Для багатьох людей карантин, введений в Україні, став суттєвою перешкодою в реалізації власних професійних прагнень. Але для колишніх топ-чиновників Головної військової прокуратури навпаки — відкрилися нові горизонти.

Адже рада адвокатів Київської області, як, втім, і всіх інших в Україні, не працював під час карантину і ліцензії не видавав. Але для Волинської ради карантин, мабуть, не перешкода — там, в травні скликали колегію спеціально для цієї групи екс-прокурорів.Игорь Мизрах (starshours) — профиль | Pinterest

Знаючі люди стверджують, що за прискорення процесів або просування в черзі на здачу іспиту, дають «подарунок» приблизно в тисячу доларів.

Успішне складання іспиту — ще 2 тисячі доларів. І це все індивідуально. Тобто, Матіос і його соратники за звання адвоката — могли заплатити 18 тисяч доларів або пів мільйона гривень.

Але є найцікавіша деталь. За законом людина може проходити іспит на отримання адвокатського посвідчення тільки за місцем своєї реєстрації. Матіос і його екс-колеги зареєстровані в Києві. І це є серйозним порушенням процесу видачі свідоцтва про дозвіл адвокатської практики.

Крім того, батько новоспеченого адвоката з компанії Матіоса Андрія Філюка, суддя Конституційного суду Петро Філюк, В минулому працював в Апеляційному суді Волинської області. Тому зв’язку та кампанії Матіоса з адвокатами, швидше за все, прямі.

Петро Філюк фото

При цьому Матіос нібито планує працювати в Луцьку. Його нове робоче місце знаходиться за адресою вулиця Грушевського, 4А.

За цією адресою знаходиться гастроном. І цей же адреса вказана в реєстрі Національної асоціації адвокатів Луцька. Колегія та рада адвокатів знаходяться в іншій частині міста.

Схеми і зв'язку: як Анатолій Матіос та його спільники стали адвокатами фото 3

Що ж стосується фірми «Гарантія ваших прав», в яку пішли працювати екс-прокурори Матіоса — вона є адвокатським об’єднанням, його зареєстрували 25 травня.

Матіос адвокат

Судячи з інформації, яку нам вдалося дізнатися, фірмою володіють адвокати фірми «Раків і партнери» Володимир Раков і Ольга Пономаренко.

Схеми і зв'язку: як Анатолій Матіос та його спільники стали адвокатами фото 4

Раніше Раков захищав в суді екс-нардепа Сергія Пашинського у справі про напад на громадянина В’ячеслава Хімікуса.

Схеми і зв'язку: як Анатолій Матіос та його спільники стали адвокатами фото 5

У «ГВП» вже є свій сайт і Telegram-канал і сторінка в Facebook. Велика сова на емблемі фірми говорить сама за себе. Татуювання сови зображена на плечі самого Матіоса.

Судячи з опису на сайті і каналі, фірма буде вчити клієнтів «правильно» подавати декларації, тому що «ризик стати« призначеним »корупціонером дуже високий». У фірми навіть є принципи. По крайней мере, вони про це написали на своєму сайті.

Матіос адвокат

Вони розповіли, наскільки клієнт може сісти, якщо у нього знайдуть недоліки в декларуванні або його запідозрять у незаконному збагаченні, розповідають, хто і коли їх перевіряє. А потім заявляють, що в цій всій історії «висновок один»: «щоб не стати« саджанцем »натякаючи на передвиборче гасло Володимира Зеленського, слід звернутися до професіоналів». Спокій і впевненість у завтрашньому дні вони гарантують.

Матіос адвокат

Здається, першим клієнтом фірми стане власник — Матіос. Тому що, якщо поглянути в його декларацію, то ні квартири, ні будинку у Матіоса в Луцьку немає. Тому те, що він і його компанія отримали свідоцтва на Волині, може стати приводом розслідування і це як раз недолік в декларуванні. Так що без роботи не залишаться.

Умовчати про злочини Матіоса і його поплічників — це злочин проти України і проти нашої совісті! Всіх, хто має факти злочинів цих військових екс-прокурорів, пишіть нам: 1yurist.paritet@gmail.com

Джерело

#влада #матіос #адвокат #корупція

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я