На голову Новини Щодо українця Литвинова, якого судять у РФ, застосовують тортури, – МЗС

Щодо українця Литвинова, якого судять у РФ, застосовують тортури, – МЗС

136
0

З нього вимагають необхідні слідству свідчення

Міністерство закордонних справ України засуджує рішення Тарасівського районного суду Ростовської області РФ продовжити термін незаконного утримання під вартою громадянина України Сергія Литвинова на півроку. У МЗС заявляють, що проти нього застосовують тортури. Про це повідомила прес-служба відомства, пише 112.ua

“При винесенні рішення судом не були взяті до уваги ані зібрані захистом докази, що підтверджують непричетність Сергія Литвинова до інкримінованих йому дій, ані клопотання захисту про зміну підсудному запобіжного заходу на домашній арешт. Суд відкрито проігнорував клопотання Сергія Литвинова не залучати державного адвоката та ввів у справу адвоката за призначенням, намагаючись у такий спосіб створити додаткові важелі впливу під час подальшого розгляду справи по суті”, – заявили у відомстві.

Особливе занепокоєння викликає інформація про застосування до Сергія Литвинова в ході слідства психологічного тиску та тортур з метою отримання необхідних свідчень, підкреслюють у МЗС.

“Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити політичне переслідування громадянина України Сергія Литвинова та забезпечити його негайне звільнення”, – додали у міністерстві.

Нагадаємо, Литвинов звинувачувався органами слідства у вчиненні в складі батальйону “Дніпро” вбивств кількох мирних жителів на території Станично-Луганського району та застосуванні у збройному конфлікті заборонених засобів і методів ведення війни.

 

Сергій Литвинов, який нібито дав свідчення про вбивства мирних жителів Луганської області, був етапований у Москву 1 жовтня 2014 року. Під час зустрічі з українським консулом він заявив, що до нього застосовувалися заходи фізичного насильства з метою отримання відповідних показань.

У ході розслідування було встановлено, що ці злочини українець не скоював. Однак, за версією слідства, влітку 2014 року в одному з населених пунктів Станично-Луганського району Литвинов “за попередньою змовою з двома представниками силових структур України напав з автоматом Калашникова на громадянина РФ. Нападники викрали два автомобілі, що належали потерпілому, і заподіяли йому тілесні ушкодження”.

“З урахуванням встановлених обставин, кримінальну справу про вчинення Литвиновим вбивств і застосування у збройному конфлікті заборонених засобів і методів ведення війни припинено у відповідній частині, а кримінальну справу про вчинення ним розбійного нападу направлено для затвердження обвинувального висновку та подальшої передачі в суд”, – повідомили в Следкоме.

У зв’язку з незаконним затриманням українця Литвинова Україна направила РФ ноту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я