На голову Економіка Що робити, щоб призначили пенсію правильно? – адвокат

Що робити, щоб призначили пенсію правильно? – адвокат

162
0

“У зв’язку з працевлаштуванням пенсіонера, який не повідомив про звільнення з роботи Управління Пенсійного фонду України м. Києва (далі – УПФ України м. Києва), у нього виникла переплата пенсії у сумі 1650 грн., яку пенсіонер повинен виплатити УПФ України м. Києва.

Відповідно до статті 102 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсіонери ЗОБОВ’ЯЗАНІ повідомляти органу, що призначає пенсії, про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсії або припинення її виплати. У разі НЕВИКОНАННЯ цього обов’язку і одержання у зв’язку з цим ЗАЙВИХ СУМ ПЕНСІЇ пенсіонери повинні відшкодувати органу, що призначає пенсії, заподіяну шкоду.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», тимчасово у період з 01.04.2015р. по 31.12.2015р. пенсія, у період роботи пенсіонера, виплачується у розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму. Наш пенсіонер пропрацював офіційно у жовтні місяці у 2015 року лише 14 днів, за які, з його пенсії, відповідно до Закону відраховується 15 % як з працюючого. Проте, отримавши повідомлення від УПФ України м. Києва, дізнався що повинен Управлінню ПФ України м. Києва виплатити переплату пенсії у сумі 1650 грн. у зв’язку з працевлаштуванням.

На звернення пенсіонера надати інформацію щодо причин нарахування такої суми, так як він вже не працює, УПФ України м. Києва у своїй відповіді посилалося на те, що пенсіонер не надав їм відомостей про звільнення з роботи, тому і була нарахована зайва сума пенсії з жовтня 2015р. відтоді як працевлаштувався, і зазначену суму відповідно до Закону повинен відшкодувати УПФ України м. Києва, тобто виплатити. Пенсіонером, одразу після отримання листа, були подані документи про звільнення з роботи до Управління ПФ України м. Києва, який у свою чергу здійснив перерахунок і наразі ніякої переплати пенсії немає, і виплачувати борг не потрібно.

Можна зробити висновок, що невчасне подання відомостей пенсіонерами до пенсійної установи про їх працевлаштування та звільнення з роботи є наслідком нарахування їм таких заборгованостей.

Раджу вчасно подавати до пенсійної установи відомості, що впливають на розмір Вашої пенсії, так Ви уникнете зайвих проблем, конфліктів та стресових ситуацій“, – пише на своїй сторінці у Фейсбуці адвокат Юрій Лещенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я