Новини Що буде з цінами на хліб в 2016 році

Що буде з цінами на хліб в 2016 році

244
0

В Україні вже багато років практикується штучно створена і регульована державою система умов виробництва популярних сортів хліба.

“При нашій ринковій економіці неможливо адміністративно стримувати ціни на будь-який товар, так як це негативно відбивається на розвитку підприємств. При цьому скасування держрегулювання цін не призведе до різкого зростання цін”, – розповідає президент Всеукраїнської асоціації пекарів Володимир Череда.

“На українському ринку хлібобулочних виробів давно існує серйозна конкуренція, яка унеможливить штучне зростання цін. Здорові ринкові відносини, які регулюються попитом і пропозицією, не дадуть можливості зловживати цінами і сприяють стабілізації на споживчому ринку “, – зазначив експерт.

За словами Володимира, потрібно впровадити адресні дотації для соціально незахищених верств населення, а ціни на масові сорти хліба – обмежити мінімальною рентабельністю.

“Давайте порахуємо. Біологічна норма споживання хліба на одну людину становить 244 грами в день. Якщо людина споживає хліб за ціною, в середньому, 10 грн/кг, його місячний бюджет на хліб складе 80 грн. Збільшення у 15%, яку може дати ринок у разі лібералізації, додасть до цієї суми 12 грн. Для працюючої людини така сума, впевнений, не критична. А для малозабезпечених необхідні адресні дотації”, – підкреслив він.

За даними Держстату, індекс цін виробників за останні 12 місяців з м’яса і м’ясопродуктів збільшився на 25,7%, молочної продукції – на 23,8%, хліб і хлібобулочні вироби – на 43,6%, цукру – на 50,3%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я