На голову Новини Що буде в рахунках споживачів газу без лічильників?

Що буде в рахунках споживачів газу без лічильників?

137
0

Вінничани без лічильника на газ почнуть отримувати вдвічі більший рахунок на блакитне паливо. І ще сплачуватимуть вартість спожитого газу за дев’ять місяців “заднім числом”. Але тут є свої нюанси.

– Згідно з рішенням Вищого адмінсуду, яке відмінило постанову Кабміну про занижені об’єми споживання газу для громадян без лічильників, “Вінницягаз” повернулась до нарахування старих норм, – розповідає прес-секретар компанії «Вінницягаз» Оксана Поліщук.

– Тобто, вінничани без приладів обліку будуть платити вдвічі більше. Наприклад, одна людина за спожитий газ (по нормі три куба) без лічильника сплачувала 20 гривень на місяць, то тепер буде 40 (за шість кубометрів газів). Нагадаємо, у період з травня 2015-го по січень 2016-го люди без лічильників платили за такими тарифами: при наявності газової плити і гарячого водопостачання – 21 гривня 56 копійок за кожного мешканця (три куби по 7 гривень 19 копійок). Якщо є плита, але немає гарячої води і газового водонагрівача – 32 гривні 35 копійок (норма – чотири з половиною куби); а якщо є і плита, і водонагрівач – 64 гривні 69 копійок (норма – дев’ять кубометрів).

Що ще буде у лютневій квитанції? Окрім цього, компанія “Вінницягаз” зробила перерахунок для споживачів без лічильників ціну за газ впродовдж дев’яти місяців – з травня 2015 року по січень 2016 року (включно). Людина побачить всю суму на газ за вдвічі більшою ціною. Але не біжіть за валідолом, компанія йде на поступки.

 

прес-секретар “Вінниця-Газ” Оксана Поліщук

– Ми запускаємо реструктуризацію цього перерахунку, і так не потрібно буде сплачувати все й одразу, – каже Поліщук. – Оскільки, перерахунок був за дев’ять місяців, то у кожній квитанції споживач отримуватиме одну дев’яту частину від цього боргу. Тобто, дев’ять місяців на те, щоб сплатити всю суму. До 1 грудня 2016 року громадяни повинні заплатити всю суму боргу. Взагалі, програма сплати суми перерахунку може бути індивідуальною. За словами прес-секретаря “Вінницягаз”, вінничани можуть звернутись в Центр обслуговування клієнтів та письмово подовжити цей термін ще на один-два місяці. Як бути пільговикам та субсидіантам?

Перерахунок газу не сильно відіб’ється на гаманці отримувачів субсидій та людей пільгових категорій. – Таким людям, які отримують пільги або субсидії, потрібно звернутись до оператора або в міськвиконком, і вони отримають індивідуальну програму сплати, а левову частку “боргу” покриє соціальна допомога від держави, – каже прес-секретар Оксана Поліщук.

Ключові положення Вже на цих вихідних вінничани без лічильників отримають квитанцію за газ з такими особливостями: Нова ціна через збільшення об’ємів споживання (повернулись до старих норм, які вдвічі більші, ніж теперішні) Загальна сума перерахунку за 9 місяців. За спожитий об’єм з травня 2015 по січень 2016 року доведеться доплачувати “заднім” числом. План реструктуризації боргу. “Вінницягаз” не вимагає сплачувати спожите блакитне паливо за один місяц. Розрахунок поділять на дев’ять місяців і споживачі без лічильників повинні сплатити борг до 1 грудня 2016.

Або звернутись в Центр обслуговування клієнтів за телефонами контакт-центру та написати письмову заяву на подовження плану сплати боргу. Контакт-центр, де можна задати питання: (0432)509-104, (0432)605-304, (068)30-00-104 Адреса: провулок Костя Широцького (колишня Щорса) 24, м. Вінниця.

vn.20minut.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я