Новини Шатун 2. Україна увійшла до ТОП-5 найбільш корумпованих країн світу

Шатун 2. Україна увійшла до ТОП-5 найбільш корумпованих країн світу

351
0

Україна увійшла до п’ятірки країн, де більше половини населення вважають корупцію проблемою, яка заважає розвиватися економіці.

Про це йдеться в результатах опитування антикорупційної громадської ініціативи Transparency International, пише видання newspravda

Як зазначається, Україна увійшла до п’ятірки країн, де більше половини населення — 56% — вважають корупцію проблемою, яка заважає розвиватися економіці, – повідомляє “Безцензор” з посиланням на “Антикор”.

Головною проблемою українці назвали стан економіки.

Результати дослідження свідчать про те, що найбільш корумпованими в нашій країні є органи влади, суди, правоохоронні органи і бізнес-менеджмент.

Також третина опитаних повідомили, що стикалися з корупцією в церквах.

Дослідження Transparency International Барометр світової корупції (Global Corruption Barometer) вивчає громадську думку щодо участі громадян у корупційних діях і оцінку своєї діяльності органів влади в подоланні корупційних зловживань. Дослідження проводиться з 2003 року.

З 2016-му опитування проводилися індивідуально дослідницькою групою TNS з використанням підходу автоматизованого персонального співбесіди (CAPI). В опитуванні взяли участь повнолітні громадяни різного віку.

Загальна кількість респондентів в Україні — 1507 осіб. Статистична похибка для України становить 2,6 відсоткового пункту.

Найкорумпованішими українці назвали: державних службовців (65%), парламент (64%), працівників податкової сфери (62%), суддів (61%), президента та прем’єр-міністра (60%), представників місцевих органів влади (55%), поліцію (54%), керівників бізнесу (46%), релігійних лідерів (32%).

І це не дивно, адже 38% наших співгромадян протягом останнього року давали хабар при взаємодії з органами влади. Найчастіше українці платили хабар при отриманні послуг у таких установах: початкові та середні навчальні заклади (38%), медичні установи (33%), при взаємодії з дорожньою поліцією (33%), у системі професійної освіти (31%), оформлюючи виплати по безробіттю (9%), оформлюючи соціальні пільги (6%).

При цьому, вважають за непотрібне повідомляти про корупцію 42% опитаних, адже 16% – переконані, що це нічого не змінить, а 14% бояться наслідків такого викриття. Можна назвати українців досить сміливими викривачами, адже майже кожен третій житель Європи та країн Центральної Азії не повідомляє про корупцію саме через страх помсти. Також варто відзначити прогрес порівняно з минулими роками: у 2013 році 74% українців не повідомляли про корупцію, бо 63% з них вважали, що це нічого не змінить, а 24% боялися наслідків.

Тим часом владні покидьки продовжують лякати українців байками про «секретний план Шатун», а у соцмережах почався «шатунівський» флешмоб.

Микола Крамольник

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я