На голову Новини Шахти зі зброєю на Донбасі насправді існують

Шахти зі зброєю на Донбасі насправді існують

387
0

На Донбасі дійсно є соляна шахта, під зав’язку забита зброєю. Колосальне, воістину гігантське сховище військового майна – мабуть, що не має аналогів в світі.

Мова про соляну шахту в Соледарі (точніше, в селі Парасковіївка, між Соледаром і Бахмутом). Специфіка соляних шахт в тому, що під землею не вузькі тунелі, а величезні зали, так як сіль залягає НЕ тонким шаром, як вугілля, повідомляє Голос народу.

Про це пише блогер PAULUSKP

 Доступні для відвідувачів соляні шахти виглядають так:

maxre56757575sdefault.jpg

А в закритих для відвідування виробках весь простір безлічі таких залів заповнений військовим майном практично всіх країн, які брали участь у Другій світовій війні. Там і німецькі МП-40, і ППШ, і американські “Томпсон”, гвинтівки і кулемети також в асортименті і в неймовірних кількостях. Крім того, найрізноманітніше обмундирування і безліч інших предметів, необхідних армії. 

Особливість цього добра в тому, що здебільшого воно безнадійно застаріло, хоч і стріляє досі. Тут же розташований склад боєприпасів для стрілецької зброї, а в одному з величезних соляних залів влаштовано стрільбищі, куди любили приїжджати важливі персони для пострелушек, в тому числі з кулеметів. 

Подарований Яценюку “Томпсон” звідси, з цього складу. Як і іншеа легендарна зброя, яку наші главнюки дарують один одному. 

Перед Євро 2012 піднімалося питання про те, щоб частково переобладнати ці унікальні збройові склади в парк розваг. Але спроби журналістів потрапити туди припинялися СБУ. Одного разу я домовився з обласним військкомом про поїздку, з датою визначилися і все начебто було в порядку, але в останній момент воєнком відзвонився і сказав, що “контора заборонила”, пригрозивши йому в’язницею. 

Незважаючи на те, що склад, швидше за все, на балансі військових, господарюють там СБУшники. У 90-х вони навіть заробили на оригінальній послугу – продавали німцям зброю, з яким воювали їхні батьки і діди, попередньо позбавивши його можливості стріляти. Справа в тому, що німці можуть легко дізнатися в архіві номера зброї, які значилися за їх предками під час війни, а зброю було перевезено в соляні шахти зі складів в Німеччині – тобто, впорядковано, з паперами. Знайти потрібний пістолет або автомат не становило жодних проблем, а німці були готові за це добре заплатити. 

Збройне сховище в соляних шахтах ніколи не перебувала під контролем російських окупантів – факт загальновідомий, якщо хоча б трохи цікавитися історією російсько-української війни. 

Крім того, якби “трактористи” туди потрапили, інтернет був би наповнений їх фотками з легендарним зброєю. Однак, їм доводилося задовольнятися рідкісними вихолощеними стволами, знаходячи їх під час грабежів.

Ось, наприклад, фото Михайла Лаптєва, “повсталого тракториста” з уральського Камишли – на Донбасі він жив в віджатому будинку прокурора і знімав з непрацюючим кулеметом Максима: Тобто, у “трактористів” зброї з соляних шахт просто немає, інакше ми б його бачили в великих кількостях. 

DSCN1114_750x563.jpg

З іншого боку, на озброєння ЗСУ і добробатов масово надійшли кулемети Максима – мабуть, єдина зброя з соляних шахт, яке ще можна використовувати в нинішній війні. Досить набрати в Гуглі “кулемет Максима в ЗСУ” – і ви отримаєте посилання на безліч відео, фотографій і статей. Навіть грунтуючись на цих спостереженнях можна з упевненістю сказати, що сховище військового майна в соляних шахтах було і залишається під контролем України.

 У 2014 році гіркінці намагалися його захопити, але їм це не вдалося. Шахти добре охоронялися, як і аеропорт в Краматорську. Інших збройових складів на Донбасі просто немає. Тобто, навіть теоретично взяти тут зброю в таких великих кількостях нізвідки. 

Були зброярки ментів, СБУ, прикордонників, частин ППО. Менти з СБУ віддали свою зброю ворогові – мова про сотні автоматів і пістолетів на дві області, але це точно були АК сотої серії і не та кількість, яку ми бачимо на окупованих територіях. І тим більше, не “гради”, які не САУ, що не гаубиці, що не танки з бронемашинами. 

Так вже вийшло, що ще при СРСР Донецька і Луганська області не були мілітаризувати. Тут не зводили склади боєприпасів і не зберігали масово сучасну зброю. Тільки антикваріат в соляних шахтах, де через унікального мікроклімату стара і нікому не потрібне зброя могла довго зберігатися без всякого догляду. 

До речі, кулемети Максима на озброєнні українських добробатов підтверджують слова представника РФ в Гаазі – дійсно, донбаська шахта озброїла ополченців. Тільки не фейкових “трактористів” з російського Мухосранську, а справжніх українських ополченців, що встали на захист своєї країни від путінського непотребу. 

Ну і плач Гіркіна про те, чому він не зміг захопити ці склади. Щоб остаточно закрити питання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я