На голову Економіка Шахрайство, розкрадання і відмивання грошей! На цей раз Коломойського не врятує навіть...

Шахрайство, розкрадання і відмивання грошей! На цей раз Коломойського не врятує навіть «Святий Іоанн»

310
0

Юристи Приватбанку звинувачують колишніх власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова у відмиванні грошей в особливо великих розмірах в Ізраїлі.

Про це йдеться в позовній заяві Приватбанку в Окружний суд Тель-Авіва.

Згідно з позовом, колишні власники банку провели великі транскордонні операції, які вони розробляли, планували і здійснювали протягом багатьох років, здійснивши ряд порушень, серед яких серезно кримінальні злочини, включаючи шахрайство, розкрадання і відмивання грошей.

«Виходячи з позовної заяви Приватбанку, Коломойський і Боголюбов завдали безпрецедентної шкоди в результаті прихованих переказів протягом багатьох років значних сум на банківський рахунок в ізраїльському Дисконт Банку на користь фіктивної компанії, яка перебувала під їх контролем і діяла в їхніх інтересах, під назвою « Святий Іоанн » (оригінальна назва St. John Ltd, зареєстрована на о. Джерсі)», – йдеться в повідомленні.Картинки по запросу фото приват Банку

За даними Приватбанку, екс-власники діяли наступним чином: сприяли тому, щоб банк надавав велику кількість корпоративних кредитів у величезних сумах і ймовірно в законних бізнес-цілях. Кредитні кошти зараховувалися на банківські рахунки компаній в банку в Україні або її філії на Кіпрі.

«Згодом, як стверджується в позові, кошти переводилися з рук в руки для« відмивання »і маскування їх розтрати через заплутану систему банківських рахунків фіктивних підприємств, які також перебували під контролем Коломойського і Боголюбова.Картинки по запросу фото приват Банку Боголюбова

За зв’язку між шахрайськими діями, описаними в позові, з Дисконт банком, як заявляє Приватбанк в позові, суму в розмірі 1,2 млрд доларів було переведено до Ізраїлю за допомогою тривалої серії окремих перекладів, які здійснювалися систематично в 2007-2011 роках на банківський рахунок компанії St John », – пише НВ Бізнес.

У позові йдеться, що ці кошти були переведені на банківський рахунок фіктивної компанії St John в філії Дисконт банку в Хайфі, за документами, які виявилися помилковими.

Згідно з позовом, це чисте відмивання грошей і шахрайські дії, сумнівні грошові перекази, які повинні були запідозрити в Дисконт банку.

Джерело