Новини СЕС рятуватиме вінничан від неякісних продуктів.

СЕС рятуватиме вінничан від неякісних продуктів.

293
0

З першого липня закінчився так званий “мораторій” на здійснення планових перевірок працівниками державної санітарно-епідеміологічної служби України. Відповідні роз”яснення з цього приводу, зокрема, від міністерства юстиції надійшли до територіального управління лише кілька днів тому.

– До 1 липня в нас не було можливості реагувати на звернення громадян, – зазначив начальник головного управління держепідслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан. – Всі перевірки мали здійснюватись з дозволу Кабінету міністрів України. І планові і позапланові. Протягом цього часу ми зверталися через наш центральний апарат у Києві до Кабміну. Однак жодного дозволу на проведення перевірок Кабмін не дав. Сьогодні ми знову можемо здійснювати інспекції.

Графік перевірок регулює постанова Кабінету Міністрів України №869. Відповідно до неї об’єкти господарювання такі як підприємства із кількістю понад 500 робітників, дитячі дошкільні заклади, школи, підприємства з водопостачання інспектуватимуть не частіше, ніж один раз на рік. Діяльність об’єктів господарювання із незначним ступенем ризику, до яких належать, в тому числі, і ресторани, кафе, магазини, перевірятимуть не частіше, ніж один раз на п’ять років.

– Суб”єкти підприємницької діяльності ми можемо перевірити лише за відповідним зверненням громадян після отримання згоди центрального апарату служби у Києві, – уточнив Олександр Сорочан. – Лише в тому випадку, якщо воно обґрунтоване і неанонімне. Відповідно до Закону України “про основні засади державного нагляду і контролю у сфері господарської діяльності” і Закону України “про звернення громадян” існує заборона перевірок суб’єктів господарювання на підставі анонімних або необгрунтованих звернень громадян.

Якщо суб’єкт є в плані перевірок, інспекція буде проводитись за планом. Якщо перевірку потрібно провести негайно, оскільки є ризик для життя і здоров’я людини, що підтверджується документами з відповідних установ, інспекцію здійснюють поза планом одразу після отримання згоди від апарату у Києві. Обґрунтувати своє звернення можна результатом досліджень, проведених Вінницьким обласним лабораторним центром держепідслужби України. Тут можна замовити лабораторні дослідження за 600 показниками. Серед них – дослідження ґрунту, повітря, води, харчових продуктів, освітленості на робочому місці, вимірювання рівня шуму, електромагнітного випромінювання базових станцій стільникового зв’язку.

Аби дізнатись дізнатись думку рестораторів з приводу повернення перевірок, журналіст Власно. інфо зателефонувала в кілька вінницьких ресторанів. Як запевнила власниця одного з цих закладів, якість обслуговування в цьому бізнесі в залежності від того, проводяться перевірки чи ні, не зміниться.

– Кожен працює на результат, оскільки конкуренція дуже висока, – зазначила вона. – Перевірки потрібні в державних закладах, таких як школи, садочки, лікарні. А якість роботи кафе або ресторану можна перевірити і по наявній документації. – Абсолютно все обліковується. Ми постійно укладаємо договори на проведення дезинфекції, закуповуємо миючі засоби.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я