На голову Новини Сергій Свитко: “Вінницька область зайняла активну позицію з реалізації евроінтеграційних процесів України”

Сергій Свитко: “Вінницька область зайняла активну позицію з реалізації евроінтеграційних процесів України”

170
0

 Про це заявив голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко 20 серпня на VIII засіданні Ради Єврорегіону “Дністер”, яке відбулось у місті Могилеві-Подільському.

 Про це заявив голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко 20 серпня на VIII засіданні Ради Єврорегіону “Дністер”, яке відбулось у місті Могилеві-Подільському.

 

 

 

Засідання пройшло під керівництвом голови Єврорегіону “Дністер”, депутата обласної Ради Сергія Татусяка, за участю голови обласної Ради Сергія Свитка, голови обласної державної адміністрації Анатолія Олійника, першого заступника голови обласної Ради Ігоря Кревського, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Молдова Сергія Пірожкова, голови Ясської повітової Ради і голови Єврорегіону “Сірет-Прут-Ністру” Крістіана Адомніцея, заступника міністра транспорту і дорожньої інфраструктури Республіки Молдова Бориса Герасима, високопосадовців Молдови, Румунії, Угорщини, представників обласної, районної та міської влади.

 

 

Перед початком засідання присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих в Україні під час подій на Донбасі. Відкрив засідання голова Єврорегіону “Дністер” Сергій Татусяк, який прозвітував про діяльність організації з вересня 2013 по серпень 2014 року. На засіданні обговорювалися питання поглиблення міжнародного і транскордонного співробітництва між Україною, Молдовою та країнами ЄС, втілення нових інвестиційних проектів, взаємне національно-культурне збагачення народів, пожвавлення контактів між територіальними громадами країн. Єврорегіон “Дністер” входить у трійку кращих єврорегіонів країн Європи, і є першим за результатами діяльності в Україні.

 

 

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко підкреслив важливість співробітництва між країнами в рамках діяльності Єврорегіону “Дністер”:

 

– Хочу зазначити, що Вінницька обласна Рада завжди підтримувала і підтримує діяльність Єврорегіону “Дністер”, оскільки – це унікальне утворення, яке поєднує два береги річки Дністер, і яке знаходиться в зоні особливої уваги Євросоюзу. На сьогодні Вінницька область зайняла достатньо активну позицію з реалізації евроінтеграційних процесів України. Область є лідером в питаннях міжнародного і міжрегіонального співробітництва. Зокрема, підписані і реалізуються більше 300 угод про співпрацю між адміністративно-територіальними одиницями Вінниччини і ЄС, більше 40 угод між територіальними громадами Винницької області, Молдови і Румунії. Впевнений, що ми маємо спільну мету – побудувати і утвердити дружбу між нашими народами, яка потрібна для процвітання України, Молдови і Румунії – сказав Сергій Свитко.

 

 

 

Голова Ясської повітової Ради, голова Єврорегіону “Сірет-Прут-Ністру” Крістіан Адомніцей, зокрема, зазначив: “Сподіваюсь, що кордони ЄС не будуть перешкодою для нашої співпраці, і Молдова та Україна разом вступлять до ЄС. Ви повинні перемогти, бо історія України пишеться на Вінниччині”.

 

 

 

Учасники засідання в ході обговорення затвердили фінансовий звіт за 2012-2014 роки та бюджет на 2014-2015 роки, обговорили підсумки літературно-мистецького фестивалю “Русалка Дністрова”, внесли зміни і доповнення до Статуту Єврорегіону “Дністер”, затвердили стратегію розвитку, тощо.

 

 

 

Сергія Татусяка знову було обрано головою Єврорегіону “Дністер”, а віце-головою – представника молдовської сторони Віктора Сеу. До складу Ради Єврорегіону “Дністер” було обрано голову обласної Ради Сергія Свитка, заступника голови Вінницької ОДА Андрія Гижка, Могилів-Подільського міського голову Петра Бровка та голову Вінницької обласної організації Спілки письменників України Михайла Каменюка. Натомість виключено із складу членів Ради – Оксану Калетнік, Валерія Коровія, Максима Боровського і Анатолія Комара.

 

Джерело: Вінницькі новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я