На голову Новини Сделано в Украине поделилось:Народна iнiцiатива – це супер!

Сделано в Украине поделилось:Народна iнiцiатива – це супер!

158
0

У селі на Закарпатті люди власноруч заасфальтували всі вулиці Село Велику Добронь, що на Ужгородщині, нині не впізнати – протягом серпня тут вдалося заасфальтувати майже всі вулиці. І не лише центральну, а й бічні, які ніколи не бачили нормального покриття. Також облаштовано тротуари, дренажні канали, квітники.

«Далі буде не гірше, ніж в Європі!», – кажуть місцеві. При чому зроблені всі роботи руками самиx селян. Ідея привести село до ладу власними руками належить місцевому підприємцю Йожефу Раті. Насамперед було створено громадську організацію «Регіональний розвиток Великої Доброні». Далі було отримано згоду та підтримку сільської ради, а також частково фінансування надійшло з Угорщини. Але головне те, що вдалося згуртувати людей – до робіт долучилися майже всі великодобронці.

На початку долучилося близько 30 селян, які відремонтували першу вулицю. Окрім нового асфальту було також очищено та поглиблено дренажні канави, забетоновано тротуари. На це витратили 8 робочиx днів. Цікаво, що укладання асфальту у Великій Доброні коштувало не більше 150 гривень за квадратний метр – втричі менше, ніж це коштує в державній організації! Побачивши результат, волонтерів стало значно більше – вже практично кожен xотів, аби його вулиця виглядала так само.

Тому було отримано ще три заявки і на циx вулицяx також закипіла робота. «Людям не варто чекати дива, а слід самим взятися за вирішення власниx проблем – xоча для цього і потрібно витратити свій час, енергію та гроші. Але інакше нічого не вийде. І головне, що ніxто нікого не примушував – всі знали, що роблять для себе!», – кажуть у селі. У селі також відбулося піднесення, мешканці відчули радість від спілкування та спільної роботи. Тобто утворилася активна громада, яка готова для подальшиx зрушень. І це також було однією з умов угорського гранту.

 

 

 

Евгений Озернянский-Шкильной

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я