На голову Новини СБУ взяла автора "Вінницької народної республіки"

СБУ взяла автора "Вінницької народної республіки"

389
0

 Як уже повідомлялось раніше, в  соціальній мережі «ВКонтакте» неодноразово  анонсувалось  створення  так званої «Винницкой Народной Республики» та референдум

 Як уже повідомлялось раніше, в соціальній мережі «ВКонтакте» неодноразово анонсувалось створення так званої «Винницкой Народной Республики» та референдум.

 

 

Для більшої переконливості там же була розміщена фейкова, змонтована реклама ВНР – традиційний двоголовий орел та зображення, як на щитах ЛНР та ДНР. Звісно, ніякого подібного щитка на вулицях Вінниці в принципі бути не може. З’явись ці монтажери, вінничани «розібралися» б з ними на місці, ще до приїзду відповідних органів. Зрозуміло, що окрім спеціальних служб зацікавились і пересічні мешканці: хто ж розповсюджує таку нахабну брехню?

 

Днями працівники СБУ вийшли на слід і впіймали зловмисника – автора фейкової інформації, котрий займався антиукраїнською агітацією. Ним виявивися мешканець обласного центру, студент одного з вінницьких вишів.

 

Свої публікації він супроводжував скріншотами із відповідними написами та гаслами.

 

За інформацією прес-служби СБУ, слідчими розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій).

 

Такі порушення караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

 

Під час санкціонованого обшуку у його квартирі вилучено відповідні речові докази. Слідство триває, тому детальнішої інформації наразі немає.

Тетяна Пархомчук, Вінниця

 

Джерело: День

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я