Війна СБУ викрила російську агентурну мережу в Україні, до якої входив народний депутат...

СБУ викрила російську агентурну мережу в Україні, до якої входив народний депутат Андрій Деркач

308
0

Служба безпеки викрила агентурну мережу Головного управління Генштабу Збройних сил росії, яка мала допомагати окупантам захопити Україну.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними правоохоронців, оперативна розробка цієї мережі велася давно. Остаточно нейтралізувати її вдалося на початку війни, коли затримали колишнього помічника Деркача – Ігоря Колєснікова (позивний «Ветеран»). Він був негласним співробітником ГУ ГШ рф, зв’язківцем і фінансовим кур’єром між спецслужбами рф і Деркачем.

За словами Колєснікова, Деркача завербували 2016 року. З ним особисто працювало вище керівництво російської розвідки: начальник управління Ігор Костюков і його перший заступник Володимир Алєксєєв.

СБУ викрила російську агентурну мережу в Україні, до якої входив народний депутат Андрій Деркач

Народний депутат отримував від рф гроші для створення приватних охоронних структур у різних областях України (зокрема, східних та південних), які росіяни планували використати для захоплення України – рф раз на кілька місяців виділяла на це по $3-4 млн. За даними слідства, значна частина цих коштів осіла в кишенях Деркача.
Сам Колєсніков після затримання пішов на угоду зі слідством і надав свідчення українським правоохоронцям. У травні суд оголосив йому вирок за державну зраду.

За словами Колєснікова, приватні охоронні структури мали забезпечувати проходження російської техніки та «мирний вхід» окупантів у міста.

Так, росіяни планували під час захоплення Києва використати дві бригади спецназу й сили спецоперацій, які мали зайти з території Білорусі, швидко просунутися до столиці, захопити урядовий квартал і зібрати у Верховній Раді віче, яке би проголосувало за створення нового уряду.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я