На голову Політика СБУ викрила піраміду підкупу виборців: 50 обшуків, арештовані нардепи і гроші з...

СБУ викрила піраміду підкупу виборців: 50 обшуків, арештовані нардепи і гроші з Росії !!!

396
0

Служба безпеки України викрила механізм підкупу виборців та впливу Російської Федерації на результати майбутнього волевиявлення під час голосування на виборах Президента України. СБУ встановила, що основним координатором цієї мережі є один із діючих народних депутатів України! Про це на брифінгу повідомив заступник Голови Служби Віктор Кононенко

Для функціонування та реалізації протиправного наміру використовувалась так звана «брудна готівка», отримана незаконним шляхом.

«Особи, залучені до цієї діяльності, із самого початку усвідомлювали її протиправний характер та передбачену законом кримінальну відповідальність за свої дії», – наголосив Віктор Кононенко.

фото СБУ

Реалізація проекту передбачала формування у виборчих округах так званої «піраміди»: керівник сектору – старший виборчої дільниці – «десятки» – «двадцятки», які повинні забезпечити необхідну кількість голосів на користь конкретного кандидата.

СБУ встановила, що основним координатором цієї мережі є один із діючих народних депутатів України. Кононенко не назвав прізвища депутата, однак у матеріалах, оприлюднених на сайті спецслужби, зазначається, що мова йде про депутата Руслана Богдана.

фото СБУ

Окрім того, в оприлюднених файлах зазначається, що за організацію штабів у регіонах відповідали Владислав Ковалевський, Євген Матвейчук та Вартан Юмукян.

фото СБУ

Кононенко на прес-конференції зазначив, що керівники так званих «польових штабів», серед яких громадяни РФ, України та іноземці, які тривалий час працювали в Росії, де здійснювали організацію виборчих компаній провладних кандидатів і партій.

«Кошти на підготовку цієї піраміди та звіти про її створення почали надаватися ще до офіційного старту президентської виборчої кампанії», – зазначив заступник Голови СБУ.

За його словами, формування «піраміди» продовжилось і після офіційного початку виборчої кампанії у січні 2019 року. Для цього надходили нові транші готівки в іноземній валюті, що конвертувались у гривню та роздавались на місцях.

«Розмір оплати праці так званих «старших виборчих дільниць», яких скорочено називають «СВД» та членів «десяток» зростав пропорційно до наближення виборів», – підкреслив Віктор Кононенко.

фото СБУ

Він додав, що обсяги фінансування мережі в різних регіонах були чітко розраховані відповідно до кількості виборців, розміру округів та чисельності дільничних комісій.

До матеріалів справи також долучено заяву одного із народних депутатів України, до якого зверталися фальсифікатори.

Додамо також, що сьогодні стало відомо, що СБУ спільно з Генеральною прокуратурою та ДБР проводить десятки обшуків в учасників угруповання.

«СБУ буде і надалі вживати всі передбачені чинним законодавством заходи для забезпечення проведення демократичних виборів та забезпечення вільного волевиявлення громадян, блокуючи будь-які спроби держави-агресора втрутитися у внутрішні справи нашої країни», – наголосив заступник Голови СБУ.

Він також закликав громадян України не піддаватися на провокації, не продавати власний голос та не провокувати до цього інших.

В свою чергу прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган підтвердила, що співробітниками ДБР та СБУ під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України проведено понад 50 санкціонованих судами обшуків на території України в рамках кримінального провадження за ч.1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

«Наразі у вказаному кримінальному провадженні проводиться понад 50 обшуків, в ході яких вилучено готівкові кошти в іноземній та національній валюті, а також чорнові записи, які свідчать про злочинну діяльність згаданої групи», – зазначила вона.

Сарган при цьому долала, що обшуків у жодному з партійних офісів жодної з політичних партій не проводилося. За результатами аналізів вилучених в ході обшуків документів буде надана додаткова інформація.

ЗМІ також додатково повідомляють, що у матеріалах справи фігурує ще один народний депутат від «Батьківщини» – Валерій Дубіль…

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я